Sbírka v e-shopu Lékárna.cz se vyšplhala na milion korun

Veřejná sbírka pro pacienty se vzácnými diagnózami na Lékárna.cz právě dosáhla na jeden milion korun. Do sbírky se zapojili jak zákazníci jmenované internetové lékárny, tak zaměstnanci společnosti. Sbírka byla zahájena loni v říjnu.

„Smekám před ochotou lidí pomáhat druhým, víc než 17 tisíc příspěvků od jednotlivců se složilo na milion za necelých osm měsíců. Tahle právě probíhající sbírka je ta největší a nejrychlejší, jakou jsme kdy organizovali – a to se pomocí lidem se vzácnými diagnózami zabýváme už skoro od našeho vzniku před 20 lety,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel společnosti. „Každou vybranou korunu předáváme pacientským organizacím, aby tu mohly být pro vzácně nemocné a jejich potřeby. Bez nich by právě pacienti se vzácnými nemocemi zůstávali na okraji zájmu i společnosti. Proto podporujeme hlavně ty, kdo se ještě kromě pomoci konkrétním pacientům snaží prosadit systémové změny, aby i lidé se vzácnými diagnózami měli přístup k léčbě a lékům, které potřebují. Proto mě těší, že to s námi sdílejí i tisíce našich zákazníků, přidávají se k našemu konání a za to jim ze srdce děkuji,“ zdůrazňuje.

Z aktuální veřejné sbírky už společnost rozdělila:

  • 150 tisíc korun České asociaci pro vzácná onemocnění (ČAVO)
  • 190 tisíc korun na služby pro lidi se svalovou dystrofií (Parents Project, z.s.)
  • 60 tisíc korun pro děti s metabolickými poruchami (Metoděj, z.s.)

 

Další část výtěžku ze sbírky bude rozdělena v červnu

E-shop Lékárna.cz provozuje společnost Pears Health Cyber, která dlouhodobě podporuje pacienty se vzácnými chorobami prostřednictvím pacientských organizací a spolků, které hájí jejich zájmy a zajišťují různé potřeby. Rozdělila jim za dobu své existence už víc než tři miliony korun.

„Jsme vytrvalí a věrní fandové vzácně nemocných, protože to nemají jednoduché: o jejich onemocnění se většinou moc neví a pomoc se hledá těžko, protože jejich nemoc je v populaci vzácná. Aby to měli jednodušší, chceme podržet i ty, kdo se o ně starají – pacientské organizace, spolky. Ti jsou vzácní tím, že ve svém volném čase hledají po světě informace, pečují o nemocné, poskytují poradenství, služby, finanční pomoc, iniciují změny v systému zdravotní péče. A další vzácní v této řadě jsou ti, kdo to chápou a složili se na ně – naši zákazníci, naši zaměstnanci. Každý v té řadě si zaslouží zvláštní poděkování,“ objasňuje V. Finsterle dobročinný projekt společnosti Vzácní vzácným.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail