Pražský závod Zentivy vyrobil rekordní počet balení léků

Společnost Zentiva, největší výrobce léčivých přípravků v České republice, vyprodukovala v roce 2020 celkem 129 milionů krabiček s léky, což je historicky nejvíce od založení závodu v Dolních Měcholupech, k němuž došlo před více než 90 lety.

„Naší společnou ambicí je maximalizovat produkci, a zajistit tak dodávky vysoce kvalitních a cenově dostupných léků lidem, kteří se na ně každodenně spoléhají. Jsme si vědomi našeho poslání, a proto spojujeme síly s vědci, lékárníky a dalšími odborníky v oblasti zdravotnictví, abychom společně přispěli k boji proti covidu-19 a pomohli zmírnit probíhající krizi. Jako společnost jsme jednali rychle a flexibilně, přizpůsobili jsme se, navýšili naši výrobu, a vytvořili jsme bezpečné pracovní prostředí, abychom minimalizovali riziko přenosu infekce. Ochrana našich zaměstnanců, kteří do závodu docházejí, je pro nás tou největší prioritou, abychom mohli nadále dodávat léky českým pacientům,“ uvedl Denis Paris, ředitel výrobního závodu Zentiva v Praze.

Pražská pobočka Zentivy se specializuje na výrobu pevných látkových forem. Kromě toho produkuje i léky pro injekční podání, masti, hormonální přípravky, oční kapky a suspenze. Již třetí rok v řadě pražský závod svou výrobní kapacitu zvyšuje. Dnes je jeden z pěti léků na předpis na českém trhu dodáván firmou Zentiva. Mezi léky pocházejícími z pražské pobočky najdeme také ty, které se hojně používají na jednotkách intenzivní péče, život zachraňující léky a široké portfolio, které pomáhá pacientům s chronickými a akutními stavy. Během první vlny pandemie covidu-19 byl do portfolia přidán také dezinfekční roztok a sprej Sanicor, který pomáhá omezit přenos virů na ruce a povrchy.

„Museli jsme zásadně změnit způsob, jakým pracujeme. Díky angažovanosti našich zaměstnanců a naší důvěře v jejich práci jsme dnes silnější než kdy dřív. Zentiva hodlá setrvale investovat do svého rozvoje ve své domovské zemi, České republice, kde zaměstnává přes 1500 lidí. Ti se věnují široké škále odvětví, pracují v oblasti vývoje, ve výrobním závodě, obchodním oddělení a v našem ústředí, které se také nachází v Dolních Měcholupech,“ dodává Denis Paris.

 

 

 

 

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail