Mezi nejžádanější zaměstnavatele patří opět i Zentiva
Zdroj: www.zentiva.cz

Které společnosti patří k nejžádanějším zaměstnavatelům? Z výsledků studie TOP Zaměstnavatelé 2021 vyplývá, že v kategorii Farmacie & Zdravotnictví to je opět společnost Zentiva.

Studie TOP Zaměstnavatelé je projektem Asociace studentů a absolventů, který probíhá mezi studenty českých vysokých škol. Je realizován ve spolupráci s výzkumnou agenturou GFK, univerzitami, studentskými organizacemi a firemními partnery. V 10. ročníku jmenované studie hlasovalo 12 008 studentů českých vysokých škol. Jasnou volbou, tedy vítězem napříč obory, je pro české vysokoškoláky Skupina ČEZ. Nejlepší studenti technických fakult chtějí pracovat ve Skupině ČEZ, právnických v advokátní kanceláři Havel & Partners, ekonomických v České spořitelně a lékařských a farmaceutických ve společnosti Zentiva. Skokanem roku se stala pojišťovna Direct.

Nejprestižnějším zaměstnavatelem v oboru farmacie a zdravotnictví v České republice se společnost Zentiva stala již pošesté. Navíc se letos umístila i ve speciální kategorii Farmaceut & Lékař.

Jubilejní 10. ročník studie proběhl pod záštitou MPO, MPSV, MŠMT a agentury GfK. Žebříček těch nejžádanějších společností a institucí je sestavován na základě hlasování Asociace studentů a absolventů mezi studenty českých vysokých škol, kdy pořadí v kategorii Farmacie a Zdravotnictví je určováno na základě zpětné vazby studentů farmaceutických a lékařských fakult vysokých škol. Ocenění v rámci speciální kategorie pak volí studenti s nejlepšími studijními výsledky. Cílem studie je identifikovat ty společnosti, ve kterých chtějí mladí talentovaní lidé zahájit a rozvíjet svou kariéru.

„Jsme velmi hrdí, že jsme v domovské zemi Zentivy opět získali tato ocenění, která potvrzují naši snahu rozvíjet mladé talenty. Věříme, že náš závazek má cenný dopad na budoucí kariéru generace Z. Osobně si velmi vážím spolupráce s mladými lidmi, během níž se navzájem učí obě strany. Ocenění je prestižní, protože zpětná vazba pochází přímo od samotných studentů. Ve společnosti Zentiva se snažíme být skvělým místem pro práci a jsme hrdí na každého člena našeho vítězného týmu,“ komentuje Ines Windisch, vedoucí korporátních záležitostí a lidských zdrojů.

Mezi desítkou nejžádanějších zaměstnavatelů v kategorii Farmacie & Zdravotnictví se vedle Zentivy a dalších farmaceutických firem umístila i čtveřice nemocnic. Nejvýše, a to na 2. místě za Zentivou se dostala FN v Motole, dále pak ještě FN Brno, FN Olomouc a také pražská Ústřední vojenská nemocnice.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail