Lékárny Dr. Max posilují zásobování respirátory v uzavřených oblastech

Na rychle stoupající poptávku po ochranných prostředcích v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov reaguje největší lékárenská síť v ČR mimořádným zvýšením dodávek respirátorů.

Mimořádná dodávka představuje asi 50 tisíc kusů respirátorů třídy FFP2. Třebaže ze státních hmotných rezerv uvolnil roušky a respirátory stát, který se je chystá do postižených okresů distribuovat ve spolupráci s kraji, extrémně zvýšenou poptávku už teď zaznamenávají všechny lékárny Dr. Max. „Děláme vše pro plynulé zásobování kvalitními ochrannými prostředky, abychom eliminovali důvody k panice,” říká generální ředitel sítě Dr. Max Ing. Daniel Horák a dodává: „Všichni si ještě pamatujeme nákupní horečky z první vlny pandemie, kdy jsme dočasně čelili i nedostatku ochranných prostředků. Teď je ale situace zcela odlišná – nejsme už závislí jen na dovozech, výroby respirátorů se ujali také domácí výrobci a skladové zásoby jsou zatím dostatečné.”

Síť Dr. Max zahrnuje v České republice celkem 470 veřejných lékáren, v uzavřených okresech jich funguje 17. Rozvoz mimořádných dodávek respirátorů začal v rámci sítě už dnes.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail