VoZP spustila kampaň Spolu proti covidu

Informační webové stránky, tištěná brožura či aktivní pomoc seniorům s registrací zahrnula Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) do svých aktivit na podporu očkování proti nemoci covid-19.

Očkování proti covidu-19 představuje nejsnazší a nejrychlejší způsob návratu k normálnímu životu. Ke zvládnutí pandemie je podle epidemiologů potřeba dosáhnout proočkovanosti
60 až 70 % populace. Očkování je v České republice dobrovolné a současně plně hrazené zdravotními pojišťovnami.

„Nesmírně si ceníme práce všech zdravotníků i armády a jejích zdravotnických složek, které pomáhají jak v nemocnicích, tak na odběrových místech a rovněž během očkování. Pandemie vytváří obrovský nápor na celý zdravotnický systém a je naprosto zásadní, abychom mu ulevili. To nepůjde jinak než prostřednictvím plošné vakcinace. Naší prioritou proto je, aby co nejvíce pojištěnců VoZP vnímalo nutnost očkování, jakkoli se v prvních fázích potýkáme s nedostatkem vakcín,“ říká ředitel komunikace a marketingu VoZP Josef Křivánek.

Kromě toho, že je pojišťovna připravena uhradit svým klientům vakcíny i jejich aplikaci, spustila informační kampaň s názvem Spolu proti covidu. „Jejím cílem je poskytnout klientům vyčerpávající informace o očkování ze všech možných úhlů – od praktických rad ohledně registrace přes odpovědi na otázky medicínského charakteru až po argumenty předních odborníků ve prospěch očkování,“ vysvětluje Josef Křivánek. VoZP k tomu vytvořila speciální webovou stránku www.vozp/spoluproticovidu, kterou průběžně aktualizuje, a na kontaktní místa připravila také tištěnou informační brožuru.

Po spuštění internetového Centrálního registračního systému dále pojišťovna rozeslala dopis všem svým klientům starším 80 let, ve kterém předseda správní rady Zoltán Bubeník a generální ředitel Josef Diessl apelují na seniory, aby se nechali očkovat, a současně nabízejí pomoc zaměstnanců VoZP s registrací.

„Jsme i nadále připraveni být klientům během této pandemie partnerem a oporou. Naším hlavním cílem je poskytnout všem potřebné informace a trpělivě vysvětlovat důležitost proočkování populace, abychom ochránili naše spoluobčany, pomohli zdravotnímu systému a mohli se co nejdříve vrátit k normálnímu životu. Věříme, že spolu to zvládneme,“ uzavírá Josef Křivánek.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail