Už brzy u nás bude k mání aplikace na měření krevního tlaku a EKG

Společnost Samsung Electronics zpřístupňuje aplikaci Samsung Health Monitor, umožňující monitoring zdravotního stavu a dosahování nejrůznějších cílů spojených s fitness a wellness, v dalších 31 zemích. Majitelé chytrých hodinek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 si mohou pomocí aplikace Samsung Health Monitor měřit krevní tlak i EKG, a mít tak k dispozici důležité informace o vlastním zdravotním stavu. Nutností je telefon řady Samsung Galaxy s operačním systémem Android 7.0 nebo novějším, spárovaný s chytrými hodinkami Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2. V Čechách a na Slovensku budou tyto funkce dostupné v průběhu března 2021 v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku.

Aplikace Samsung Health Monitor získala v prosinci 2020 certifikát CE, což Samsungu umožňuje rozšířit službu do 28 evropských zemí. Certifikát CE potvrzuje, že produkt splňuje požadavky na bezpečnost, zdraví a ekologický standard na území EU. Díky tomu si budou moct měřit krevní tlak a EKG uživatelé v následujících zemích: Belgie, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Island, Irsko, Itálie, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Kromě toho bude aplikace Samsung Health Monitor dostupná i v Chile, Indonésii a Spojených arabských emirátech, takže celkový počet nových zemí naroste na 31.

„Aplikaci Samsung Health Monitor od jejího spuštění v Koreji loni v červnu používá k monitoringu svého zdravotního stavu už přes milion lidí,“ říká TaeJong Jay Yang, vrchní viceprezident a ředitel zdravotnického oddělení v divizi mobilní komunikace Samsung Electronics. „Jsme moc rádi, že ji můžeme nabídnout většímu množství uživatelů po celém světě. Poslední vývoj pro nás znamená velký milník v plnění našeho poslání.“

Měření krevního tlaku

Díky chytrým hodinkám Samsung Galaxy lze ovšem krevní tlak měřit prostřednictvím aplikace Samsung Health Monitor, takže si uživatelé mohou udělat přesnější obrázek o svém zdravotním stavu a kvalifikovaněji rozhodovat o svých potřebách.

Po kalibraci hodinek Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2 pomocí tradiční tlakoměru s manžetou, přičemž kvůli přesnosti je zapotřebí, aby uživatelé své přístroje minimálně jednou za čtyři týdny kalibrovali, lze jednoduše klepnout na příkaz Měřit a přístroj změří krevní tlak kdykoli a za jakýchkoli okolností. Tlak se měří pomocí analýzy pulsu, který snímají senzory na hodinkách. Program analyzuje poměr kalibrované hodnoty a změny tlaku a z toho odvodí stávající hodnotu tlaku.

EKG

EKG neboli elektrokardiogram se měří pomocí analýzy srdeční činnosti senzorem na hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2. Stačí se pohodlně usadit, otevřít v telefonu Galaxy aplikaci Samsung Health Monitor a ujistit se, že vám hodinky sedí pevně na zápěstí. Pak si položte předloktí na rovný povrch a špičkou prstu druhé ruky zlehka přitiskněte horní tlačítko na hodinkách na dobu 30 vteřin. Aplikace změří vaši srdeční činnost a rytmus a zařadí ho buď do kategorie sinusoidy (běžný, pravidelný tlukot srdce) nebo do kategorie fibrilace, pokud srdce tluče nepravidelně.

Dostupnost

K měření krevního tlaku nebo EKG je zapotřebí aplikace Samsung Health Monitor nainstalovaná jak v chytrých hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2, tak i v telefonu řady Samsung Galaxy. Aplikace Samsung Health Monitor se instaluje automaticky, když si uživatelé své hodinky Galaxy aktualizují na nejnovější verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable. Aplikace v hodinkách pak otevře odkaz, který uživatele v internetovém obchodě Galaxy Store nasměruje ke stažení aplikace pro telefon.

Aktualizovaná aplikace Samsung Health Monitor je na modelech Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 postupně k dispozici od 4. února, kdy dostupnost se liší v závislosti na zemi a mobilním operátorovi. V Čechách a na Slovensku budou funkce dostupné v průběhu března 2021 v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail