Členové APLS promítnou odpuštěnou DPH plně do ceny respirátorů

Členové Asociace provozovatelů lékárenských sítí (APLS), která reprezentuje největší lékárenské řetězce v ČR (Benu, Devětsil a Dr. Max), promítnou nulovou daň z přidané hodnoty v plné výši do koncových cen respirátorů. Ochranné prostředky třídy FFP2 budou moci klienti lékárenských sítí koupit levněji.

Vláda ČR schválila zrušení daně z přidané hodnoty na respirátory kategorie FFP2 na dva měsíce. Ministryně financí Alena Schillerová to oznámila v pondělí s tím, že nulová daň začne platit od středy 3. února. Zároveň vyzvala výrobce a maloobchodní prodejce, speciálně pak řetězce, ať výhodu promítnou do ceny respirátorů tak, aby se nižší cena projevila u koncového spotřebitele, pro kterého mají být o tuto daň levnější, a tedy finančně dostupnější.

„V posledních týdnech během dramatického nárůstu poptávky po respirátorech FFP2 nedošlo ani u jedné ze zmíněných sítí lékáren u respirátorů k cenovému pohybu směrem vzhůru. I nyní lékárenské sítě, jejíž členové se přihlásili k dodržování etických principů formulovaných v zájmu pacientů, nezneužijí situace a sníženou DPH promítnou plně do ceny pro své zákazníky,“ říká Mgr. Josef Vaníček, výkonný ředitel Asociace provozovatelů lékárenských sítí.

Lékárny jsou už od jarního propuknutí pandemie nejdostupnějšími poskytovateli zdravotní péče a vždy byly součástí její první linie. Jejich prvořadým zájmem je poskytovat zdravotní péči, služby a produkty tak, aby se pacienti s důvěrou do lékáren vraceli – obzvláště v těchto časech.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail