Sbírka pro pacienty se vzácnými nemocemi byla rekordní

Lékárna.cz získala loni pro nemocné se vzácnými diagnózami ve veřejné sbírce rekordní částku 625 648 Kč.  Přidala k nim dalších 100 tisíc korun, a tak její dobročinnost dosáhla v roce 2020 rekordní výše.

„Těžký rok s covidem dobrá srdce a ochotu pomáhat nijak nepoznamenal. Je to pro nás tak silný signál, že od letošního roku budeme rozvíjet pomoc a inspirovat druhé pod značkou Vzácní vzácným,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz. Zdůrazňuje, že příspěvky do sbírky posílali zákazníci internetové lékárny i zaměstnanci a společnost pacientům předala každou vybranou korunu.

E-shop Lékárna.cz provozuje společnost Pears Health Cyber, která dlouhodobě podporuje pacienty se vzácnými chorobami a samozřejmě také pacientské organizace a spolky, které hájí jejich zájmy a zajišťují různé potřeby. Získala pro ně dohromady s rekordním loňským příspěvkem už celkem téměř dva miliony korun.

O veřejné sbírce na Lékárna.cz

  • Nejmenší dar je padesátikoruna, takových je víc než devět tisícovek.
  • Nejvyšší získaný dar činí 1200 Kč.
  • Loni organizovala Lékárna.cz 2 veřejné sbírky:

→ pro Klub pacientů s cystickou fibrózou získala loni 282 748 Kč, ale celkem předala 816 200 Kč, protože sbírka začala už v červnu 2019;

→ České asociaci pro vzácná onemocnění společnost v prosinci předala 250 000 Kč (150 tisíc ze sbírky, 100 tisíc od Lékárna.cz).

V souvislosti s ochranou proti covidu-19 společnost loni poskytla i věcnou pomoc v hodnotě cca 190 tisíc korun (vitaminy, dezinfekci, zdravotní pomůcky atd.) seniorům a zaměstnancům v sociálních zařízeních na Chrudimsku, kde sídlí, a zaměstnancům Pneumologické kliniky FN Motol v Praze.

„Budeme pokračovat v pomoci lidem, kterým do života vstoupilo závažné vzácné onemocnění, o němž se většinou moc neví a pomoc se hledá těžko. Potýkají se s nejrůznějšími specifickými problémy, dostávají se těžko k informací, k léčbě, právě proto, že jejich nemoc je v populaci vzácná. Vzácní jsou i ti, kdo se o ně starají – pacientské organizace, spolky, fyzické osoby. Aby tu mohli být pro tyto pacienty, hledat po světě informace, pečovat, poskytovat poradenství, finanční pomoc, iniciovat změny v systému zdravotní péče, potřebují i oni podpořit v jejich aktivitách. A další vzácní v této řadě jsou ti, kdo to chápou a složili se na ně – naši zákazníci, naši zaměstnanci. KCF díky naší pomoci mohl pořídit potřebné přístroje a zajistit odbornou pomoc pacientům, ČAVO díky ní může edukovat pacienty, aby byli připraveni zapojit se účinně do změn v procesu schvalování potřebných léků. Aby se mohla stát nějaká změna, musela se spojit dlouhá řada dárců s těmi, kdo chtějí a dokáží pomoc druhým zajistit. Takže každá padesátikoruna se proměnila do konkrétního kousku změny, zlepšení života nemocných a jejich blízkých. Děkuji všem, kdo se přidali,“ vysvětluje V. Finsterle dobročinný koncept společnosti Vzácní vzácným.

Vzácní vzácným je dobročinný projekt společnosti Pears Health Cyber, který navazuje na pomoc vzácně nemocným v její historii – nejprve dlouhodobě podporovala pacienty s nemocí motýlích křídel (Debra ČR), později Klub nemocných cystickou fibrózou a Českou asociaci vzácných onemocnění. Nyní vyzývá spolky a pacientské organizace pracující pro lidi se vzácnými diagnózami, aby se přihlásili se svými projekty a potřebami.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail