Které značky považuje veřejnost letos za nejdůvěryhodnější?

Budování důvěry je dlouhodobý a složitý proces. Vyplácí se ale, a to zvláště v době, kdy je pro zákazníky složitější přímý kontakt s prodejci nebo zástupci firmy. Zákazníci, kterým jsou předkládána pravdivá fakta, mohou se spolehnout na kvalitu výrobků i na to, že za své peníze dostávají relevantní servis, dovedou v těžších časech naopak značku podpořit. Tím, že se k ní opakovaně vrací a dále ji doporučují. A to je z marketingového hlediska to nejcennější, co se může stát. O tento vztah je třeba se systematicky a pečlivě starat. Tak, aby vybudovaná důvěra nebyla nabourána. Její opětovné nabytí nebývá ani v nejmenším jednoduché. Své o tom ví o letos oceněné značky. Také tento rok jdou tradice a důvěra ruku v ruce.

V rámci tohoto ročníku soupeřilo o titul marketingového programu Důvěryhodné značky téměř 700 značek v 76 kategoriích. Hodnoceny byly 4000 spotřebiteli. Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších nezávislých anket zaměřených na spotřebitelskou důvěru u nás, vedenou agenturou Nielsen. Oceněné značky jsou pro své zákazníky transparentní a jasně se vymezují svými obchodními prioritami, kdy důvěra a jejich vzájemný vztah jsou na předním místě ve strategii. Vedle značek produktů, obchodníků, služeb a institucí, byly do marketingového programu opět zařazeny i značky z lékárenského trhu. Třemi nejlepšími vítězi napříč celým výzkumem se staly značky Jar, jako již každoročně, IQOS a Dr. Max.

„Nárůst jednotlivých kategorií i značek zapojených do oceňování, který každoročně zaznamenáváme, dokládá, že spotřebitelé ho vnímají pozitivně a jako faktor, na který je důležité upozorňovat,“ uvádí Lukáš Matějka, manažer marketingové skupiny pořádající společnosti Atoz Marketing Services. „Tradičně byly hodnoceny kategorie jako banky, čerpací stanice, dodavatelé energií, drogerie, piva, parfumerie, prodejci šperků nebo poskytovatelé mimobankovních půjček. Dále také kategorie z lékárenského odvětví. Nově přibylo v letošním roce 17 kategorií, u kterých se domníváme, že je důvěra klíčová. Nové kategorie reagují mimo jiné na současné trendy, jedná se tak například o vegetariánské a veganské potraviny nebo více kategorií zaměřených na lékárenské produkty. Z dlouhodobého průzkumu také vyplývá, že až třetina lidí bude ochotna připlatit si za nezávisle oceněný produkt či službu. Zhruba třetina lidí, která je ochotná si připlatit, bude častěji tvořena lidmi střední generace (do 50 let) a také častěji ženami. Ženy a senioři také častěji deklarují, že by takto oceněnému produktu dali přednost v rámci svého nákupu,“ dodává Lukáš Matějka.

Hodnocení proběhlo na základě spotřebitelského průzkumu, tvořeného 4000 respondenty. Ti tvořili reprezentativní vzorek českých spotřebitelů, kteří prostřednictvím on-line dotazníků hodnotili téměř 700 značek v 76 kategoriích. Spotřebitelé vybírali v jednotlivých kategoriích maximálně z 10 nejsilnějších značek v prodejích. To byl také hlavní parametr pro zařazení značky do průzkumu.

SEZNAM NEJDŮVĚRYHODNĚJŠÍCH ZNAČEK LÉKÁRENSKÝCH PRODUKTŮ 2020:

KATEGORIE ZNAČKA VÝROBCE/DISTRIBUTOR
DERMOKOSMETIKA VICHY L’Oréal Česká republika
DĚTSKÉ KRÉMY PROTI OPRUZENINÁM BEPANTHEN BABY Bayer
DĚTSKÉ VITAMINY MARŤÁNCI Stada Pharma
PÉČE O OČI VISINE Johnson & Johnson Czech Republic
PROBIOTIKA BIOPRON Stada Pharma
PŘÍPRAVKY NA ALERGII FENISTIL GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic
PŘÍPRAVKY NA BOLEST V KRKU STREPSILS Reckitt Benckiser (Czech Republic)
PŘÍPRAVKY NA BOLEST ZAD, KLOUBŮ A SVALŮ IBALGIN DUO EFFECT Sanofi-aventis
PŘÍPRAVKY NA KAŠEL STOPTUSSIN Teva Pharmaceuticals CR
PŘÍPRAVKY NA KLOUBY A KOSTI GS CONDRO Green – Swan Pharmaceuticals CR
PŘÍPRAVKY NA MOČOVÉ CESTY IDELYN URINAL Stada Pharma
PŘÍPRAVKY NA PÉČI O PROSTATU PROSTENAL Stada Pharma
PŘÍPRAVKY NA RÝMU OLYNTH Johnson & Johnson Czech Republic
PŘÍPRAVKY NA TRÁVICÍ A ZAŽÍVACÍ PROBLÉMY RENNIE Bayer
VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY FORESTO Elanco Tiergesundheit AG Czech Republic
VOLNĚ PRODEJNÉ LÉKY NA BOLEST IBALGIN Sanofi-aventis
VOLNĚ PRODEJNÉ LÉKY NA CHŘIPKU A NACHLAZENÍ PARALEN GRIP Sanofi-aventis
LÉKÁRNY DR. MAX Česká lékárna holding

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail