Lékárny Dr. Max zůstaly v neděli otevřené v každém kraji i okrese
Foto zdroj: Dr. Max

Největší lékárenská síť v Česku zajistila tuto neděli péči pacientům ve všech krajských i okresních městech. V Praze a v Brně navíc fungovaly její nepřetržité lékárenské pohotovosti.

I když se z nařízení vlády v neděli 1. listopadu 2020 neotevřely maloobchodní provozovny, lékárny k dispozici pacientům byly. Síť Dr. Max, která je s přibližně 470 pobočkami nejrozsáhlejší v České republice, zajistila i v tento den dostupnost při poskytování lékárenské péče.

„V každém krajském a okresním městě otevřeme přinejmenším jednu lékárnu, která bude mít otevřeno minimálně od osmi hodin ráno do dvou odpoledne,“ upřesnil ředitel provozu Dr. Max David Mendl, „někde jich bude otevřeno i víc, abychom zajistili péči v příznivé dojezdnosti a lokálně může provozní doba otevřených lékáren končit i později než v 14:00.“

Primárně v neděli fungovaly lékárny Dr. Max provozované v areálech obchodních center Kaufland. Jestliže takové v dané lokalitě není, pak péči zajistila dopravně nejdostupnější lékárna ve městě. Na v neděli uzavřených lékárnách bude síť Dr. Max vývěskou informovat o nejbližší otevřené pobočce, která je pacientům k dispozici. V Praze na Vítězném náměstí a v Brně v paláci Padowetz (v ulici Bašty) jsou standardně otevřeny lékárenské pohotovosti fungující v non-stop režimu. V hlavním městě tak například mohou pacienti v neděli využít služeb hned tří lékáren Dr. Max.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail