Lékárna.cz posílila svou on-line poradnu

Komplexní poradnu pro výběr a nákup lékárenského sortimentu pro zákazníky spustila Lékárna.cz a významně posílila personální obsazení odborné on-line poradny o několik lékárníků se schopností komunikovat prostřednictvím moderních technologií, a také nabídla dvě nové webové aplikace: lékové interakce a účinné (aktivní) složky. Do poradenského balíčku zapojila i bohatou knihovnu článků, ve kterých její lékárníci a další odborníci vysvětlují různá zdravotní témata, radí s možnostmi léčby a doporučují i preventivní opatření.

„Jdeme naproti těm, kdo hledají cestu ke svému zdraví – můžeme jim poradit s výběrem léčivých přípravků, doplňků stravy a další produktů, ale také nabídnout informace, rady, návody a případná varování. Lékové interakce byly a jsou nejčastějším dotazem na lékárníky, naše webová aplikace ale umožňuje na tři kliky získat informativní náhled v jednoduché a srozumitelné podobě včetně reakcí s potravinami.  Stejně tak si zájemci mohou jednoduše vyhledat produkty podle obsažených látek, které je zajímají nebo které potřebují.  A pro ty, kdo se raději spolehnou na odborníka, jsou k dispozici naši lékárníci, a to na chatu, nebo poradí e-mailem. Tento soubor poradenských služeb je veřejný a zdarma, není podmíněný nákupem na e-shopu ani registrací. Budujeme poradenské služby už několik let, teď jsme je povýšili na jedinečnou odbornou službu, kde pacient může získat – pokud o to stojí – velké spektrum informací k léčivým přípravkům. Víc než obvykle dostane v kamenných lékárnách,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz.

Poradenské služby poskytuje Lékárna.cz 14 hodin denně (od 8 do 22 hodin) v pracovní dny. Na dotazy položené v chatu reagují lékárníci okamžitě. O víkendech pak odpovídají na dotazy prostřednictvím mailu, odpověď dostane pacient ještě během dne, nejpozději (ve složitějších případech) do 12 hodin.

Aplikace lékových interakcí informativně porovnává vzájemné působení dvou i více přípravků, tedy jak na sebe v těle při případném současném užívání působí. „I když podle poslední statistiky je 85,1 procenta kombinací léků bez problémů a pacientům nehrozí žádné komplikace, stojí za to se ujistit, zda přípravky, které si pacient vybral nebo které užívá, patří právě do této bezpečné skupiny. Zároveň aplikace ukazuje i působení vybraných přípravků a potravin. Vše v jednoduchém barevně odlišeném výpisu se zřetelným varováním. Uživatel tak například vidí, že zapití přípravků na bolest s ibuprofenem kolovým nápojem je nežádoucí, protože může působit závratě a bolesti hlavy,“ vysvětluje jednu ze služeb odborné poradny Lékárna.cz V. Finsterle.

Vyhledávání podle účinných (aktivních) složek zase umožňuje zájemcům rychle si vyhledat produkty s určitým obsahem – například produkty s přírodním vitaminem C (acerolou), nebo paracetamolem či probiotika.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail