V e-shopu Lékárna.cz zaznamenali nárůst prodejů vitaminu D

Vedle roušek, které se již nějakou dobu drží na špici prodejů, hlásí z e-shopu Lékárna.cz významný nárůst obratu u vitaminu D.  

Lékárna.cz před časem spustila na svých stránkách nástroj KoronaIndex, který sleduje vývoj nákupního chování jejích zákazníků v kategoriích zboží, které souvisejí s obavami z nákazy covid-19. KoronaIndex už dva týdny vytrvale ukazuje až nadměrné nákupy lékárenského sortimentu, který souvisí s covid-19. A přestože trend signalizuje mírné zpomalování, přesto obraty e-shopu Lékárna.cz kopírují stav z letošního března, kdy epidemie vypukla.

„Při bližším pohledu vidím dva zajímavě příklady: vitamin D a jednorázové roušky. Oboje opravdu prodáváme ve vysokých číslech. Vitamin D se ale do TOP prodejů vyšvihl až v posledních několika dnech, kdy probleskla informace o jeho vlivu na imunitu. Následovala pochopitelně obrovská poptávka. U nás na Lékárna.cz ho teď zákazníci nakupují 8krát víc než na začátku září – to už je poptávka přímo extrémní! Roušek se teď nakupuje 2krát víc než na začátku září. Oba nárůsty jsou vysoké, ale sdělují jiné příběhy: roušky měňme často, aby byly účinné, v rodině se jich v aktuální situaci spotřebuje fakt hodně, a je to tak dobře. U vitaminu D spotřebu ale jako lékárník tak radostně nevítám: silná imunita není jen ve spolknuté pilulce, ale hlavně v dlouhodobé péči o stav svého těla, v životním stylu, zdravém jídle a dostatku pohybu. Bohužel lidé se hodně spoléhají na to, že tuhle péči o sebe nahradí pilulkou. Ale člověk, který má zdravou životosprávu, má dostatek pohybu, pokud možno nekouří, nekonzumuje moc alkoholu, tak jeho zdraví tyto doplňky a vitaminy ani nepotřebuje,“ vysvětluje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel e-shopu Lékárna.cz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail