V síti Dr. Max zaznamenali další rekord v prodeji roušek

Největší síť lékáren v ČR zaznamenala ve čtvrtek 10. září zatím nejvyšší denní prodej roušek a respirátorů – přes 25 000 kusů.

Nově nařízená hygienická opatření v souvislosti se šířením infekce covid-19 se jednoznačně odrážejí ve vývoji prodeje roušek a respirátorů. V síti Dr. Max, která zahrnuje kolem 460 poboček po celé České republice, zaznamenal denní prodej zmíněných ochranných pomůcek tento týden ve čtvrtek nový letní rekord, když padla hranice dvaceti pěti tisíc prodaných kusů. Nejvyšší zájem je o pětikusová balení jednorázových ústenek.

Tento sortiment figuruje sice v měsíční akční nabídce lékáren Dr. Max, ale je pravděpodobné, že poptávka by byla vysoká i bez cenového zvýhodnění. Prodeje se prudce vyhouply nahoru právě v den, kdy začala z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR platit povinnost zakrývat si ústa a nos v drtivé většině vnitřních prostor budov na území celé republiky. Ve středu se prodalo v rámci jmenované sítě lékáren téměř 19 tisíc kusů roušek a respirátorů.

V průběhu září se prodávaly v lékárnách Dr. Max zejména chirurgické ústenky, v jejich případě byla poptávka jednoznačně nejvyšší, do objemu desítek tisíc se dostávají ale i prodeje respirátorů třídy FFP2. Ty jsou nejvíce žádané v jednokusových baleních.

Pozorovatelný je i nárůst poptávky u desinfekčních gelů, jejich prodeje ale stále nedosahují jarních úrovní. U rukavic je momentální zájem zatím nejmírnější.

Leckde není relevantní srovnávání letních a jarních prodejů provádět, protože během vrcholící první vlny koronakrize docházelo k výpadkům v dodávkách některých produktů. Taková situace by se ale tentokrát neměla opakovat, zásoby ochranných pomůcek jsou dostatečné.

Roste i zájem o přípravky spojené s posilováním imunity. Prodej tu za celý rok vzrostl o 30 procent, v září ale už téměř o 60 procent.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail