Brněnská lékárna Dr. Max jedinou pohotovostí v celém kraji

Jihomoravský kraj mění partnera pro provozování nepřetržité lékárenské služby. Od úterý 1. září to v Brně už nebude lékárna na Kolišti, nýbrž Dr. Max na Baštách. Non-stop lékárenskou péči poskytuje jako jediná v uvedeném kraji.

Lékárna Dr. Max na brněnských Baštách v paláci Padowetz poskytuje nepřetržitou službu tradičně a její klienti jsou na ni zvyklí. V rámci sítě Dr. Max byla tato lékárna vůbec první s non-stop provozem. Časem se k ní připojila další v Praze 6.

V České republice je 24 hodin po 7 dní v týdnu k dispozici pouze 14 lékáren. Jejich počet se dlouhodobě snižuje. Jakkoliv je v Jihomoravském kraji jen jedna z nich, v některých krajích ČR chybí taková služba úplně a pacienti musejí cestovat v případě potřeby do krajů sousedních. „Jsme rádi, že v moravské metropoli, která je oficiálním sídlem našich lékáren a máme k ní tedy velmi úzký vztah, nenecháváme pacienty v úzkých. Jestliže si potřebují v noci vyzvednout své léky, vedou je k tomu jistě naléhavé důvody a my bychom je v této složité situaci nechtěli zklamat,“ říká provozní ředitel Dr. Max David Mendl.

O ukončení spolupráce s dosavadním partnerem kraje, lékárnou KEI pharma v ulici Koliště, rozhodli krajští radní v pondělí 31. srpna. Podle sdělení radního pro zdravotnictví Milana Vojty ke změně pohotovostní lékárny došlo kvůli změně okolností na straně dosavadního poskytovatele, přičemž zájmem i povinností rady je zajistit bezproblémové poskytování lékárenské pohotovosti. „Lékárna Dr. Max Brno-střed na Baštách, splňuje všechny požadavky na takovou službu. V nepřetržitém režimu funguje již nějaký čas a lidé si na dostupnost této služby v sousedství brněnského hlavního nádraží navykli. Proto předpokládáme, že změna proběhne hladce,“ uvedl radní Vojta.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail