Biofarmaceutická společnost Sobi novým členem AIFP
Foto - zdroj: www.sobi.com

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) letos již podruhé rozšiřuje řady svých členů. Pětatřicátým členem oborové asociace se v červenci 2020 stala mezinárodní biofarmaceutická společnost Sobi, která se dlouhodobě zaměřuje na vývoj, výrobu a distribuci léčivých přípravků v oblasti vzácných onemocnění. 

„Jsem velmi rád, že mohu na půdě naší Asociace přivítat dalšího člena – původem švédskou biofarmaceutickou společnost Sobi, která přináší naději pacientům se vzácnými nemocemi v oblastech hematologie a imunologie,“ informuje Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, LL.M. výkonný ředitel AIFP, a dodává: „Společnost Sobi se vstupem do naší Asociace přidává ke společenství inovativních firem, které dokáží vyvinout a přivést na trh nové, moderní léčivé přípravky. Zavazuje se také k dodržování přísných etických pravidel stanovených Etickým kodexem AIFP.“

„Vizí společnosti Sobi v celosvětovém měřítku je být uznán globálním lídrem v poskytování inovativních léčebných postupů, které pomohou změnit život lidem se vzácnými chorobami. Strategicky jde společnost Sobi cestou udržitelného růstu, který je velmi úzce spjat s naším závazkem poskytnout přístup k léčbě právě lidem se vzácnými onemocněními, a který vnímáme jako klíčový. Za účelem splnění tohoto cíle chce společnost Sobi podporovat rovnováhu mezi závazkem vůči pacientům – zajistit a rozšířit přístup, poskytnutím účinné léčby s příznivým bezpečnostním profilem jak pro pacienty, tak i pro životní prostředí a jednáním, které je zodpovědné a odpovídá nejvyšším etickým standardům. Proto je nám velkou ctí a potěšením, že můžeme být součástí tak významné organizace, kterou Asociace v České republice zcela nepochybně je, podílet se na spoluvytváření etického a transparentního prostředí farmaceutického trhu a rovněž přispívat ke kontinuální diskuzi a hledání spravedlivých řešení umožnění přístupu českým pacientům k inovativní léčbě,“ uvádí Mgr. Leona Peřinová, country manager ČR ze společnosti Sobi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail