Společnost PHC rozdělila milion korun z dobročinných aktivit

Největší částku ve své historii, téměř milion korun, získala letos společnost Pears Health Cyber (PHC) v rámci svých dobročinných aktivit. Podporu směřovala největší měrou pacientům s cystickou fibrózou a také Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol Praha. Za dalších více než 220 tisíc korun poslala na jaře do první linie dezinfekci a vitaminy.

„Letos jsme štědří, ale poděkování patří hlavně našim zákazníkům, zaměstnancům a spolupracujícím partnerům, kteří do našich sbírkových akcí významně přispívali,“ konstatuje PharmDr. Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel společnosti PHC.

Nejvyšší částka v desetileté filantropické historii firmy zamířila do Klubu nemocných cystickou fibrózou, konkrétně 816 200 Kč. Do veřejné sbírky na Lékárna.cz, kterou společnost provozuje, v průběhu 10 měsíců přispívali jak zákazníci, tak zaměstnanci firmy. „Chtěli jsme sbírku uzavřít slavnostně, přece jen to je v historii všech našich filantropických aktivit ten největší výtěžek. Předání ale zpozdila mimořádná opatření spojená s covid-19,“ říká Vladimír Finsterle. Zdůraznil, že si mimořádně považuje těch, kdo příspěvek do sbírky poslali; nejmenší činil 50 Kč (a těch bylo více než 14 tisíc) a nejvyšší 1000 Kč.

„Právě v této době nám takový velký dar významně pomůže, abychom mohli pokračovat v práci pro naše pacienty a jejich blízké – mohli jsme například rozjet fyzioterapii, která rozšiřuje péči o pacienty a je vhodným doplňkem při nespolupráci dítěte v rámci péče o dýchací cesty, případně při zhoršení stavu pacienta. Rozšířili jsme služby pacientům i o v poslední době tolik potřebnou psychologickou poradnu. Pořídíme i speciální přístroje na podporu léčby pacientů stejně jako loni. Lékárna.cz je už několik let naším významným podporovatelem,“ říká Simona Zábranská.

Lékárna.cz pomáhá zlepšovat život lidí se vzácnými chorobami už od roku 2010, celkem pro pacienty se vzácnými nemocemi získala ve sbírkách víc než 1,7 milionu korun. Podpořila i jiné pacientské organizace menší částkou a na jaře věnovala mj. věcné dary s potřebnými vitaminy a dezinfekcí domovům pro seniory. „Vždy předáme každou korunu, kterou vybereme, to je železné pravidlo,“ říká V. Finsterle. Společnost bude pokračovat v podpoře pacientských organizací, které pomáhají lidem se vzácnými chorobami. Pro ty je odborná zdravotní péče často nedostupná stejně jako léky pro tato onemocnění, často propadávají systémem sociálních dávek a výhod atd.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail