Lékárny Dr. Max opět v plném provozu
Foto zdroj: Dr. Max

Od tohoto týdne už všechny lékárny největší lékárenské sítě v ČR fungují v režimu, jaký platil před vypuknutím koronavirové krize. Ochranná opatření v lékárnách ale zůstávají v platnosti.

Od třetího červnového týdne mohou pacienti stoprocentně využívat služeb lékáren Dr. Max v rozsahu, na jaký jsou zvyklí. „Kvůli karanténě a dalším absencím personálu v důsledku ošetřování člena rodiny jsme museli některé pobočky sítě dočasně uzavřít,“ říká PharmDr. David Mendl, provozní ředitel lékáren Dr. Max, „to kulminovalo ve druhé polovině března. V té době bylo mimo provoz 40 lékáren ze 460. To už dnes patří minulosti.“

Už na začátku června byly uzavřených lékáren Dr. Max jen jednotky a od 15. června už jsou v plném provozu všechny. Efekty kovidové krize se ale do režimu v lékárnách stále promítají. Nadále jsou táry kryté plexisklovými štíty a obsluhující personál stále vstupuje do kontaktu s pacienty se zakrytými ústy a nosem. „Pokud jde o plexisklové štíty, v tuto chvíli v žádném případě neuvažujeme o jejich demontáži,“ ujišťuje David Mendl, podle něhož jde jednak o pocit bezpečí na straně pacientů, jednak lékárníků. V lékárnách je také stále nutné dodržovat minimální rozestupy, což pacientům usnadňuje značení na podlahách.

„Počet kolegů, kteří musejí ze zdravotních důvodů zůstávat doma, dnes absolutně odpovídá normálnímu stavu, žádný krizový výkyv už v naší síti nezaznamenáváme,“ vysvětluje David Mendl okolnosti, které umožnily otevřít i poslední uzavřené pobočky. V lékárnách nepanuje ani kritický nedostatek žádných přípravků, jako tomu bylo ještě před několika týdny, kdy vrcholila poptávka například po paralenu, antibakteriálních gelech nebo rouškách. „V mantinelech, které stále musíme respektovat, jsme se maximálně přiblížili normálu,“ komentuje situaci David Mendl.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail