Lékárny Benu hlásí 22procentní meziroční nárůst tržeb

Tržby lékáren Benu dosáhly v uplynulém roce částky 5,931 mld. Kč. Oproti roku 2018 se jedná o 22,2% navýšení. Firma se rozrostla o 22 nových lékáren, otevřela nová Alzheimer konzultační centra a rozšířila služby v oblasti poradenství pro veřejnost. Její tržní podíl na lékárenském trhu ke konci roku 2019 činil 10,6 %. Mateřská společnost Phoenix hlásí rovněž růst tržeb k bezmála 26,2 mld. Kč, Phoenix group operující ve 27 evropských státech dosáhla obratu 27,3 mld. EUR. Vyplývá to z výročních zpráv odkazujících na fiskální období od 1. února 2019 až 31. ledna 2020.

Lékárny Benu se v loňském roce rozrostly o 22 nových lékáren, na konci roku jich společnost provozovala celkem 250. Jejich tržní podíl na lékárenském trhu činil ke konci fiskálního roku 10,6 %. Pozitivně firma hodnotí i on-line prodeje, kde obrat dosáhl půl miliardy korun.

„Loňský rok pro nás byl mimořádně úspěšný. Kromě vydařené akvizice Fajn lékáren jsme otevřeli první z řady Alzheimer konzultačních center, ve kterém si pacienti zamlouvají termíny na dlouhé měsíce dopředu,“ hodnotí uplynulý rok Petr Doležal, generální ředitel lékáren Benu, a dodává: „V letošním roce plánujeme rozšiřovat nejen počet našich lékáren, ale i preventivní služby, které jsou pro nás klíčové. Dlouhodobě také děláme vše pro to, abychom našim zákazníkům usnadnili život. Nově mohou využít on-line rezervaci léků na recept, přidali jsme i další kategorii receptových položek se slevou na doplatku. Kromě léků na diabetes a cholesterol teď poskytujeme pacientům slevu z doplatku i na léky na astma a CHOPN.“

Lékárenský velkoobchod Phoenix, mateřská společnost lékáren Benu, vykazuje za uplynulé roční období tržby ve výši 26,2 miliardy Kč. Vedle lékáren Benu provozuje společnost také virtuální síť 256 partnerských lékáren PharmaPoint. Jako velkodistributor léčiv v České republice zajišťuje zásobování téměř čtyř tisíc partnerů – lékáren, nemocnic, výdejen zdravotnických potřeb a dalších zákazníků, kterým nabízí téměř 25 tisíc sortimentních položek. Společnost si udržela pozici nejvýznamnějšího českého distributora léčiv – jeho tržní podíl v distribuci je 44 %. Společnost pokročila také s výstavbou nejmodernějšího distribučního skladu léčiv v ČR a investicemi do nových technologií.

Skupina Phoenix group, která je aktivní ve 27 státech Evropy, rovněž v loňském roce zvýšila klíčové finanční ukazatele. Celkové tržby skupiny vzrostly na 27,3 mld. EUR, což představuje meziroční nárůst o 5,9 %.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail