Společnost Angelini se stává 34. členem AIFP
Zdroj foto: Angelini

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) rozšiřuje počet svých členů. Třicátým čtvrtým (přidruženým) členem oborové asociace se 1. května 2020 stala nadnárodní farmaceutická společnost Angelini, která se zaměřuje především na výzkum, vývoj a výrobu léčivých přípravků v oblasti léčby bolesti, zánětu a neuropsychiatrie.

„Velice mě těší, že můžeme přivítat společnost Angelini mezi přidružené členy naší asociace. Původem italská inovativní farmaceutická společnost se přidává do oborového společenství předních farmaceutických firem, které jen v posledních třiceti letech vyvinuly 90 procent nových léků a jejichž portfolia dnes představují 70 procent celosvětového obratu trhu s léčivy. Zároveň se společnost Angelini vstupem do AIFP zavazuje k dodržování striktních etických pravidel stanovených Etickým kodexem, která ve své samoregulační podstatě jdou nad rámec etických standardů v České republice. Věřím, že naše spolupráce bude velmi přínosná,“ říká Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, výkonný ředitel AIFP.

„Našej spoločnosti, zakladajúcemu členovi Českej asociácie farmaceutických firiem (ČAFF), už od roku 2001, vždy záležalo na dodržiavaní etických princípov. Zároveň však naše portfólio nezodpovedá generickému nastaveniu ČAFF, pretože je z podstatnej časti tvorené originálnymi molekulami. S asociáciou AIFP sme od začiatku vstúpili do projektu Transparentnej spolupráce a teraz uvažujeme o pridružení aj v iných oblastiach. Verím, že touto cestou naplníme hlavné hodnoty medzinárodnej skupiny Angelini, medzi ktoré práve etika, transparentnosť a zodpovednosť patria,“ uvádí PharmDr. Jozef Urban, ředitel společnosti Angelini Pharma Česká republika.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail