Nová aplikace Benu umožňuje nejen rezervovat léky
Zdroj foto: Benu ČR

Lékárny Benu spouštějí vlastní mobilní aplikaci. Uživatelé si přes ni mohou například zarezervovat léky na eRecept k vyzvednutí ve vybrané lékárně, čerpat výhody své zákaznické karty Benu Plus, zaznamenat léky, které pravidelně užívají do upomínkového kalendáře, či rychle přejít do e-shopu benu.cz. Ke stažení je pro iOS i Android zdarma.

Mobilní aplikace Benu byla vyvinuta s cílem rozšířit služby pro zákazníky a usnadnit jim jak komunikaci s lékárníkem, tak i samotný nákup. Jednou z důležitých funkcí aplikace je možnost dopředu si zarezervovat léky na eRecept. „Aplikace Benu zákazníkům usnadňuje vyzvednutí léků na předpis. Pokud si lék zarezervují předem, mají jistotu, že lék pro ně bude ve vybrané lékárně připraven a nestane se, že například kvůli výpadku dodávek přijdou zbytečně,“ vysvětluje Michal Macourek, ředitel e-commerce Benu lékáren.

Zákazník zadá či naskenuje kód eReceptu a vybere si lékárnu, kde si chce svůj lék vyzvednout. Lékárníci potom na základě žádosti zkontrolují, zda je léčivo k dispozici a případně ho zarezervují. Klient pak dostane vyrozumění formou SMS nebo e-mailu, jakmile je možné rezervovaný lék vyzvednout. Samotný výdej léku na předpis probíhá až při osobním odběru v konkrétní Benu lékárně z jejích skladových zásob.

Další praktickou službu pro zákazníky představuje Lékový kalendář, do kterého si pacienti mohou zaznamenat, jaké léky užívají, a kdy. V případě zájmu pak dostávají pravidelná upozornění, aby své léky brali v pravý čas. Aplikace dále rozšiřuje zákaznický program Benu Plus. Jakmile se uživatel přihlásí číslem své zákaznické karty, získá přehled o svých bonusových bodech a slevových poukázkách. Kartu pak není nutné mít fyzicky při sobě, stačí ji lékárníkovi ukázat v mobilu. Noví uživatelé aplikace, kteří si kartu zaregistrují během května a června, navíc na své konto obdrží 1000 věrnostních bodů.

Pokud se uživatel potřebuje poradit s lékárníkem, může využít v rámci aplikace on-line poradnu a do 24 hodin dostane odpověď. Aplikace rovněž umožňuje snadný přístup na e-shop Benu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail