Lékárny Pilulka spouštějí v Praze donáškovou službu
Zdroj foto: Pilulka

Lékárny Pilulka.cz spouštějí v Praze novou službu – donášku léků na recept. Postupně ji plánují rozšířit i do dalších velkých měst po celé České republice. Pacient vloží svůj kód ereceptu do rezervačního systému na www.erecept.cz. Rezervované léky si pak může s jistotou vyzvednout v Pilulka lékárně, nebo si je nechat donést z konkrétní kamenné Pilulka lékárny ve svém městě. V takovém případě je kontaktován vybraným lékárníkem.

Dle vyjádření Pilulky prochází každý takový výdej důkladným procesem kontroly kvality nezávisle dvěma lékárníky. „Příprava projektu zabrala mnoho diskusí s lékárníky. Zásilkového výdeje léčiv, jak je běžný například v Německu, se ještě dlouho čeští pacienti nedočkají. Vycházíme proto ze situace, která je dána aktuálními zákony. Preferujeme zlatou střední cestu, kdy neignorujeme zájem pacientů o lepší služby, ale zároveň plně podporujeme nezastupitelnou roli lékárníka při výdeji. Šest let nás pacienti žádají o donášku léků až ke dveřím. Chápeme to jako závazek, že jim tuto službu bezpečně nabídneme,“ říká Martin Kasa z Pilulka.cz lékáren.

Mgr. Radoslav Conev, lékárník z Pilulka.cz k tomu dodává: „Neexistoval zde žádný pracovní postup, a tak jsme byli nuceni jej s kolegy lékárníky připravit. Jak distanční konzultaci, tak donášku v okolí lékárny jsme komunikovali se SÚKL. Pozitivní reakce kolegů lékárníků zejména ukazují, že při takové konzultaci je více času na pacienta než v plné lékárně, je diskrétní a pacient obdrží protokol k užívání svých léků. Fyzická nepřítomnost pacienta v lékárně je dnes již zcela běžná. Přesto je důležité zmínit, že nám lékárníkům zůstává zachováno právo fyzickou přítomnost v lékárně vyžadovat. Chceme podporovat kvalitní poskytování lékárenských služeb v Česku při podpoře a zachování hustoty a dostupnosti lékárenské péče.“

Odkaz na tuto službu lze najít na stránkách Pilulka.cz nebo jako oddělenou službu na adrese www.erecept.cz. V případě, že konkrétní Pilulka lékárna nenabízí donášku ve svém okolí, je zákazník propojen s dobročinnými spolky, které mu ji zajistí.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail