Semináře Akademie pacientských organizací pokračují on-line

Osobní setkání jsou sice nenahraditelná, ale situace si vyžadují změny. Výzvy přijímáme a pomáháme pacientským organizacím dál. Přecházíme do on-line režimu. První testovací semináře dopadly na jedničku. Máme pro vás dobrou zprávu: naplánované semináře i individuální konzultace poběží i nadále podle harmonogramu.

Akademie pacientských organizací (APO) pokračuje ve své činnosti i během pandemie Covid-19. „Pacientské organizace jsou důležitou součástí zdravotnického systému. Chceme jim pomáhat, aby se dostávaly včas ke kvalitním a nejnovějším informacím.  Mrzí nás, že se nemůžeme potkávat osobně, ale pevně věřím, že naše on-line semináře pomohou sdílet důležité poznatky i vědomosti a podpoří jejich činnost i v této nelehké době,“ říká o on-line podpoře Mgr. Jakub Dvořáček, MHA výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP).

 

On-line premiéra sklidila úspěch

V pátek 27. března a v sobotu 28. března 2020 se uskutečnil první on-line seminář na téma fundraising neboli metody a postupy získávání finančních prostředků na činnost pacientských organizací. On-line seminář proběhl na platformě Skype pro firmy (Skype for Business). Lektor Petr Machálek, spolupracovník Nadace OSF, Nadace Neziskovky.cz a Nadace VIA, přinesl zajímavé postřehy v tématech spojených s fundraisingem. V první části představil základní principy a nástroje financování, druhá část semináře byla zaměřena na praktické ukázky fundraisingových žádostí a diskuzi.

„I v této nepříznivé době se snažíte, abychom nepřišli o naplánované semináře. Předpokládám, že nás včerejší úžasný seminář posune zase trochu dál. Dozvěděli jsme se, jaké děláme chyby – a z pohledu odborníka jich není málo,“ shrnuje přínosy březnového testovacího semináře Hana Kudelová, předsedkyně ALEN – ženy s rakovinou prsu, z.s.

S formou i obsahem byla spokojena také Mgr. Petra Němcová ze Spolku ALSA, sdružujícího pacienty a profesionály se zájmem o ALS: „Bylo to pro mne velmi obohacující nejen co se týče vědomostí, ale především vědomím, že nejsme sami. Ono to občas asi dolehne na každého a zvlášť v této izolované době je důležité se vzájemně podporovat. Moc vám za to děkuji.“

 

Semináře i individuální konzultace pokračují

I během koronavirové pandemie pokračujeme v našem úsilí podporovat nezávislost českých pacientských sdružení a umožnit jejich dlouhodobý rozvoj. Kromě klasických on-line seminářů nabízíme pacientským organizacím i on-line individuální konzultace s odborníky podle následujícího harmonogramu:

 

Datum Online semináře Lektor
24.-25. 4. Práva a povinnosti pacientů Jolana Těšinová
15.-16. 5. Hranice v profesní i osobní komunikaci a vztazích Milada Záborcová
26.-27. 6. Jak se tvoří zákon a kdo jej může ovlivnit? Soňa Marková

 

Datum Individuální konzultace Lektor
21. 4., 29. 5., 11. 6. Konzultace k daním a účetnictví Miroslava Zbořilová
28. 4., 26. 5. Právní konzultace Paní Plíšková
26. 5., 27. 5., 9. 6., 10. 6. Fundraising Petr Machálek
23. 4., 21. 5., 19. 6. PR a komunikace Bohdana Rambousková
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail