Lékárny Dr. Max kompletně vybaveny ochrannými plexiskly
Foto zdroj: Dr. Max

Už ve všech lékárnách Dr. Max byly k ochraně personálu i pacientů instalovány nad výdejní pulty ochranné bariéry z plexiskla.

Síť Dr. Max má po celé České republice přes 450 lékáren. V důsledku opatření spojených s mimořádným stavem jich muselo přibližně 30 uzavřít dočasně provoz. Plexisklové bariéry byly instalovány nejen ve všech lékárnách, které zůstaly otevřeny, ale i v některých dalších. Největší síť lékáren v ČR tak reagovala na kritický nedostatek ochranných prostředků, zejména ústenek (chirurgických roušek) a respirátorů.

„Momentálně máme 933 plexikrytů ve 424 lékárnách,“ říká generální ředitel lékáren Dr. Max Daniel Horák, „a teď, když jsme jimi pokryli všechny otevřené lékárny, budeme instalovat další.“ Ve druhé vlně by měly s ohledem na intenzitu provozu být dovybaveny dalšími plexisklovými kryty výdejní místa asi ve dvou stovkách lékáren. Půjde o 215 bariér.

S instalací plexisklových bariér se začalo v pondělí 16. března. „Bylo to jen tři dny poté, co byly odzkoušené prototypy – to byl pátek a už přes víkend mohla začít výroba,“ konstatuje Daniel Horák, „ta rychlost byla enormní a jsem rád, že jsme první vlnu zvládli takovým tempem, prakticky během deseti dnů. Velmi nám záleželo na tom, aby naši expedienti měli pocit většího bezpečí. A bezpečí to přináší i pacientovi.“

Druhá vlna instalací, během níž se už do jednotlivých lékáren budou ke stávajícím plexisklovým štítům přidávat k sousedním výdejním pultům další, skončí tuto neděli, tedy 29. března.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail