Hartmann – Rico investuje do linek na ochranné pomůcky

Čtyři výrobní lokality má v České republice společnost Hartmann – Rico, ochranné masky (ústenky) zde ale pouze distribuuje. Podle Pavla Fuchse, člena představenstva a výrobního ředitele společnosti, by se to nyní mělo změnit díky investici do výrobních linek na ochranné masky (ústenky) a respirátory.

„V souvislosti s aktuální situací na trhu se zdravotnickými ochrannými pomůckami a vývojem nemoci COVID-19 jsme hledali řešení, jak takto nepříznivou situaci ulehčit dostatečným množstvím vhodných produktů, které by se vyráběly v rámci ČR. Ve čtyřech lokalitách vyrábíme jednorázové operační sety a roušky pro operační sály. Využijeme tohoto know-how právě k rozšíření výroby ochranných masek a respirátorů,“ říká Pavel Fuchs, člen představenstva a výrobní ředitel Hartmann – Rico.

Podle něj je toto rozhodnutí učiněno s přesahem společenské odpovědnosti firmy. „Od počátku krize jsme zvažovali různé možnosti. Posílení výroby ochranných masek a respirátorů v České republice byla jednou z alternativ. Povedlo se prosadit tuto variantu a my věříme, že i takto přispějeme k dlouhodobému řešení této mimořádné situace i jistotě pro případné krizové situace v budoucnosti,“ upozorňuje ředitel Fuchs.

Obě výrobní linky budou alokovány ve výrobním závodě v Havlíčkově Brodě. Celková výše investice bude v desítkách milionů korun. Plánovaný měsíční objem výroby ochranných masek a respirátorů by měl být celkem 2,5 milionu kusů.

„Pevně věříme, že v tak nelehké době získáme podporu všech potřebných institucí a výrobu budeme moci zahájit co nejdříve,“ dodal Pavel Fuchs.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail