OZP přispívá na preventivní testování na přítomnost koronaviru

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) od 13. 3. přispívá svým klientům na úhradu testů na přítomnost koronaviru v lékařem neindikovaných případech, kdy si test hradí pojištěnec jako samoplátce. Příspěvek se vztahuje na testy provedené laboratořemi, které k tomu schválí Ministerstvo zdravotnictví ČR. S dotazy souvisejícími s nemocí se klienti pojišťovny mohou obracet na jejího Asistenta zdraví zejména na telefonu 844 111 000. OZP také přidává dezinfekční prostředky zakoupené výhradně v lékárně mezi produkty, na které přispívá v rámci svých dalších preventivních programů.

Test na přítomnost koronaviru by měl v prvé řadě indikovat lékař či hygienik na základě klinických příznaků. Ty jsou podobné chřipce a patří mezi ně horečka, dušnost, kašel, bolesti svalů či únava. „Zavedením příspěvku reagujeme na postoj ministerstva zdravotnictví, které umožnilo testování na přítomnost nemoci COVID-19 i lidem, kteří nemají žádné klinické potíže, tedy nemají horečku, dušnost či obdobné příznaky, a nejsou tak indikováni pro vyšetření od ošetřujícího lékaře nebo hygienika a test tedy podstupovat nemusejí, ale přesto o něj mají zájem,“ dodává Radovan Kouřil, generální ředitel OZP.

Příspěvek má buď pevně stanovenou výši 500 Kč, nebo je jeho výše proměnlivá na základě kreditů, které pojišťovna klientům připisuje zčásti automaticky a zčásti za jejich zdravé aktivity, jako jsou pravidelné preventivní návštěvy u lékaře, darování krve nebo například lehké sportování v akci Každý krok pomáhá.

V obou případech je možné příspěvek uplatnit prostřednictvím aplikace Vitakarta, kdy stačí pouze čitelně vyfotit doklad o zaplacení testu. Doklad k proplacení bude OZP akceptovat s datem vydání od 13. 3. 2020. Pevně stanovený příspěvek 500 Kč lze čerpat využitím stávajícího kuponu na zdravé produkty a aktivity v hodnotě 500 Kč; variabilní příspěvek lze získat po výběru příslušného počtu kreditů ve Vitakartě.

Žádosti o tento příspěvek bude možné zasílat také poštou a zcela výjimečně pouze pro tento příspěvek také emailem na ozp@ozp.cz.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail