Pilulka.cz zavádí kvůli koronaviru bezpečnostní opatření

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru (COVID-19) vydává Pilulka.cz bezpečnostní opatření s cílem zmírnit nebo zamezit jeho dalšímu šíření. Pilulka přichází s novým návrhem doručování léků na předpis až k pacientovi domů v případě kritické situace.

Internetovou lékárnu Pilulka.cz navštíví denně přes sto tisíc návštěvníků. Do kamenných Pilulka lékáren pak přijde každý den přes padesát tisíc pacientů. Skupina Pilulka si je vědoma odpovědnosti za své zákazníky a pacienty, a proto vydala mimořádná bezpečnostní opatření.

„Všichni zákazníci z Prahy a okolí, kteří zvolí v internetové lékárně Pilulka.cz doručení objednávky Pilulka Autem, jsou před jejím dokončením vyzváni, aby uvedli, zda nejsou v karanténě. Všichni kurýři Pilulka Auta jsou poučeni, jak mají v takovém případě postupovat. Pilulka kurýr předá pacientovi objednávku bez fyzického kontaktu. Uvědomujeme si, že náš sortiment a naše role je právě v těchto dnech společensky velmi důležitá,“ říká Martin Kasa, spolumajitel Pilulky.

Společnost Pilulka zvažuje zavedení obdobné služby i pro léky na předpis v případě, že v karanténě bude větší počet obyvatel. Jelikož je tento postup zatím v rozporu se zákonem, zástupci společnosti Pilulka kontaktovali v této věci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a informovali o něm zástupce odborné veřejnosti. „Nejednalo by se o žádný e-shop s léky na předpis, jak někdo nesmyslně uvádí. Pacient by telefonicky kontaktoval svou lékárnu a lékárník by s pacientem konzultoval jeho konkrétní situaci a zvážil nutnost návštěvy lékárny. V případě, že by s ohledem na zdravotní stav pacienta uznal dodání léčivého přípravku domů za bezpečné, následovalo by dodání léčiva z konkrétní lékárny. Následně by dodání proběhlo s obdobnou péčí jako u volně prodejných léčiv,“ vysvětluje princip novinky Martin Kasa.

K 10. březnu byly otevřeny všechny Pilulka lékárny po celé České republice bez větších změn otevíracích hodin a bez jakéhokoliv omezení provozu. Sortiment léčiv není také nijak omezen, vyjma ochranných pomůcek omezených Mimořádným opatřením ministra zdravotnictví. „Dle našich informací se v karanténě zatím nachází několik desítek lékárníků zejména z důvodu vycestování do Itálie a jiných rizikových regionů. Máme informace z trhu, že první lékárny zvažují uzavření s ohledem na nedostatek personálu v následujících dnech,“ doplňuje Libor Plecháč, provozní ředitel kamenných Pilulka lékáren.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail