V Praze byl zahájen veletrh Gaudeamus 2020

Dnes byl na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany zahájen XIII. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020, který potrvá do čtvrtka 23. 1.

Veletrh Gaudeamus v Praze je zaměřen zejména na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol. Návštěvu veletrhu lze doporučit studentům III. i IV. ročníků středních škol. Návštěva studentů III. ročníků může přímo ovlivnit volbu maturitních předmětů a následně budoucí studium.

Veletrh nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani v rámci dnů otevřených dveří škol. Mezi unikátní informační kanály veletrhu patří zejména přednášky vystavovatelů, možnost osobního setkání se zástupci a především studenty jednotlivých škol. Další jedinečnou součástí veletrhu je poradenský servis, který dokáže studentům pomoci při volbě jejich budoucího studia a vyhledat vhodnou školu nebo studijní obor dle jejich preferencí.

Veletrh návštěvníkům nabídne 306 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 7000 studijních oborů. Na veletrhu jsou zastoupeny také univerzity a vysoké školy ze čtrnácti zemí světa, především z České republiky, Velké Británie, Dánska a Nizozemí. Zastoupeny budou i univerzity z Kanady, Švédska, Slovenska, USA, Německa, Rakouska, Slovinska, Finska, Polska a Austrálie.

Pro studenty jsou připraveny doprovodné programy v podobě přednášek vystavujících škol, testovací centrum, poradenský servis, centrum kariérového poradenství a poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii.

Studenti při návštěvě veletrhu mimo jiné získají tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení a elektronický katalog s rejstříkem studijních oborů.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail