Pilulka.cz se svou aplikací usnadní práci všem lékárníkům

Zásilková lékárna Pilulka.cz spustila aplikaci, která usnadní práci lékárníkům při výdeji léků. Jde o čtečku eReceptů ze starých mobilních telefonů, s nimiž přicházejí do lékáren převážně senioři. Aplikace je nabízena zdarma k použití všem lékárníkům včetně konkurenčních řetězců a lékáren.

„Aplikace je velice jednoduchá a funguje na všech Android telefonech. Aplikace snímá přes fotoaparát a po přiložení textu, a to i na displeji starého mobilního telefonu, aplikace text rozklíčuje a poté po nalezení validního kódu eReceptu vygeneruje QR kód receptu. Ten již následně přečte běžná čtečka, kterou je vybavena každá pokladna v lékárnách v ČR. Elektronických receptů lze postupně načíst více. Od 1. ledna 2020 začne platit novela, kdy na jednom eReceptu bude vždy pouze jedna položka. Tím se zvýší i počet vydaných eReceptů,“ říká Kateřina Schotliová z Pilulka.cz.

„Zejména senioři přicházejí do lékárny často s nejedním eReceptem ve formě SMS a starým mobilním telefonem bez datového připojení. Nezbývalo nám doteď než ručně opisovat z displeje celý kód eReceptu. Tato aplikace nám ušetří obrovské množství času a zrychlí výdej léčiv pacientům. Vzniká tak lékárníkovi tolik potřebný čas na uplatnění jeho znalostí při expedici léčivých přípravků,“ dodává člen předsednictva sdružení Mladých lékárníků Mgr. Josef Nejedlý.

„V Pilulce děláme lékárenství právě kvůli pacientům. I proto jsme se rozhodli naši aplikaci nabídnout všem lékárníkům bez ohledu na to, zda pracují pro konkurenční řetězec, nebo v samostatné lékárně. I do budoucna chceme přinášet řešení, která budou mít pozitivní vliv na celý lékárenský trh,“ vysvětluje Martin Kasa, spolumajitel Pilulka.cz

V České republice se vydá více než 50 milionů eReceptů ročně. V některých regionech je pak bezmála 50 % eReceptů doručeno do lékárny ve formě, která nebyla dosud pro lékárníky strojově čitelná. Pokud se aplikace uchytí, mohla by lékárníkům ušetřit mnoho hodin ročně.

Aplikace Pilulka.cz eRecept Reader je zdarma nabízena v rámci Google Play

link: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.pilulka.erecept_reader

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail