Přípravky na imunitu se nakupují hlavně v kamenných lékárnách

Z nového průzkumu společnosti Nielsen a Atoz Marketing Services, který byl realizován letos září metodikou internetového dotazování v rámci Českého národního panelu, a to na vzorku reprezentativní internetové populace ve věku od 15 let, vyplynulo, že přípravky na podporu imunity alespoň někdy nakupuje 59 % osob. Častěji se jedná o ženy než muže (68 % vs. 51 %) a obecně o mladší a střední generaci (15 – 44 let). Nákup tohoto sortimentu roste s úrovní dosaženého vzdělání. Lidé si tyto přípravky pořizují spíše preventivně (71 %) než kvůli řešení urgentního problému (29 %). V tomto ohledu se jednotlivé demografické skupiny shodují.

A které přípravky na podporu imunity lidé preferují? „Jednoznačně nejčastěji v lékárnách nakupovaným segmentem jsou různé vitaminy, multivitaminy a minerály (91 %), které preferují všechny demografické skupiny osob. Oblibě se také těší různé bylinné produkty (47 %) a přípravky s obsahem lactobacilů (36 %). Častěji je nakupují ženy a osoby s vyšším vzděláním. Z dalších méně často zmiňovaných skupin produktů je možno jmenovat homeopatika (17 %, častěji uváděné osobami ve věku 35 – 44 let), přípravky na bázi léčivých hub (12 %), s obsahem betaglukanů (6 %), lyzátů a enzymů (4 %) či s obsahem kolostra (4 %),“ uvádí RNDr. Barbora Večerková, vedoucí zdravotnického výzkumu společnosti Nielsen.

Jmenovaný průzkum společnosti Nielsen a Atoz Marketing Services také ukázal, že 82 % osob nakupuje produkty na podporu imunity v kamenných lékárnách, čtvrtina dotázaných pak prostřednictvím internetových lékáren (častěji lidé ve věku 35 – 44 let). Z dalších nákupních kanálů lze uvést drogerie (12 %, častěji osoby ve věku 15 – 34 let), supermarkety a hypermarkety (15 %, častěji lidé s nižším vzděláním) a různé internetové obchody (11 %, častěji obyvatelé menších a středně velkých měst).

Více o vývoji v kategorii přípravků na imunitu i o novinkách na trhu se dočtete v časopisu Pharma Profit č. 31/2019.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail