Pilulka.cz má namířeno do Maďarska

Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz chystá v příštím roce vstup na maďarský trh, a po Slovensku a Rumunsku tak plánuje vstoupit do další východoevropské země. Na maďarském trhu se bude prezentovat pod značkou Pilulka.hu.

„Přípravy pro vstup na maďarský trh jsme zahájili na konci léta. Pokud se potvrdí všechny předpoklady, spustíme služby pro maďarské zákazníky v druhé polovině roku 2020. Na maďarském trhu plánujeme spustit pouze on-line služby a nechceme zde zatím kvůli složité situaci otevírat kamenné lékárny jako v České republice. Maďarsko je na prvním místě seznamu našeho zájmu, a to s ohledem na mnoho parametrů, mezi kterými je vyspělost lokálního on-line trhu, široká spotřebitelská základna a obdobný dodavatelský panel jako v zemích, kde již úspěšně působíme,” říká Martin Kasa, spolumajitel společnosti.

Za šest let působení na on-line trhu přinesla Pilulka.cz svým zákazníkům řadu unikátních služeb. Provozuje vlastní přepravu zboží v rámci služby Pilulka Auto. Jako první e-shop v ČR nabídla platbu Apple Pay v rámci své mobilní aplikace, kterou spustila též jako první on-line lékárna v ČR již v roce 2017. V srpnu letošního roku spustila Pilulka.cz nové webové stránky, které jsou optimalizované pro nevidomé a slabozraké.

„Všechny služby, které nyní nabízíme anebo budeme nově spouštět v Česku, chceme postupně nasazovat i v zemích, kam budeme expandovat. A to v takovém tempu, kdy je naše pozice a daný trh na toto spuštění vhodný,” dodává Tomáš Záruba, ředitel produktu.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail