Společnost Orling vstoupila na německý trh

Rodinná firma Orling z Ústí nad Orlicí se zaměřuje na výrobu kombinovaných kolagenních přípravků. Pro humánní užití je určeno až 70 procent celkové produkce doplňků stravy, zbytek pak tvoří produkty pro zvířata. Část své produkce firma exportuje, nově na německý trh.

Společnost letos dodá na náš a zahraniční trhy přibližně 113 tun přírodních kolagenních doplňků stravy pro komplexní výživu a regeneraci kloubního systému lidí a zvířat. Představuje to asi 250 tisíc různých balení výrobků. Informoval o tom spolumajitel a obchodní ředitel společnosti Ing. Petr Dušek s tím, že letos předpokládá 14procentní meziroční nárůst celkového obratu na 80 milionů korun. Export firmy, která aktuálně zaměstnává 33 lidí, dosáhne téměř třetinového navýšení. Plánovanými 44 miliony korun se vývoz na celkových tržbách bude podílet 55 procenty.

Přípravky firma vyváží do Srbska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, na Kypr, do Polska, Slovenska, Bulharska, Ruska, Litvy a Lotyšska, ale také třeba do Vietnamu a nově do Německa. „V roce 2019 se nám daří pronikat na velmi náročný německý trh, což považujeme za veliký úspěch. Nejprve jsme exportovali kloubní výživy do zoologické zahrady v Lipsku a po takto získaných dobrých referencích se objevil na tamním trhu zájem rovněž o naše přípravky pro koně a psy. V současnosti do Německa rozšiřujeme vývoz našich kolagenních kloubních výživ pro humánní užití,“ říká P. Dušek.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail