Zákaz prostředku na hubnutí s nižším obsahem vitaminu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Goldim, aby neprodleně zastavila prodej nevyhovující potraviny určené jako náhrada jídla pro kontrolu hmotnosti Family In Diet s vanilkovou příchutí, v balení 750 ml, s označením šarže L68 a datem minimální trvanlivosti do 30. 11. 2019, výrobce: Goldim spol. s r.o., Michelská 18/12a, 140 00 Praha 4.

Výrobce ve složení na obalu potraviny mimo jiné deklaroval přítomnost vitaminu A v množství 1100 mikrogramů na 100 gramů potraviny. Laboratorní rozbor ale potvrdil přítomnost vitaminu A pouze v množství méně než 50 mikrogramů na 100 gramů potraviny (množství 50 mikrogramů je minimální množství zjistitelné příslušnou laboratorní metodou).

Informace na obalu klamala spotřebitele ohledně skutečného množství složky vitamin A, tím kontrolovaná osoba nesplnila požadavky vyplývající z evropského Nařízení 1169/2011. Z uvedeného důvodu proto inspekce nařídila společnosti Goldim, aby zajistila stažení výrobku z tržní sítě. SZPI zahájí s kontrolovanou osobou správní řízení o uložení pokuty.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail