Firma Dachser ASL certifikována pro farmaceutické zásilky na třech kontinentech

Mezinárodní logistický provider Dachser získal certifikaci CEIV Pharma od organizace IATA pro zásilky z farmaceutického průmyslu pro svoji další pobočku. Dachser Atlanta v USA se stane čtvrtou pobočkou v síti leteckých a námořních přeprav s nejvyšším stupněm certifikace logistiky v oblasti Life Science & Healthcare.

Rodinná společnost Dachser se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics a Dachser Air & Sea Logistics. Certifikace pobočky Dachser Atlanta představuje pro globální síť společnosti další milník v oblasti řešení pro segment Life Science & Healthcare. Na konci roku 2018 získal Dachser certifikaci CEIV Pharma (Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics) od IATA pro svoji pobočku na letišti v německém Frankfurtu nad Mohanem, v polovině letošního roku pak následovala certifikace poboček v Bombaji a Hajdarábádu v Indii.

„Díky našim certifikovaným pobočkám v Německu, Indii a USA můžeme našim zákazníkům z oblasti Life Science & Healthcare nabídnout naše služby v těch nejdůležitějších klíčových destinacích na světě,“ říká Timo Stroh, který stojí v čele divize leteckých přeprav skupiny Dachser, a dodává, „certifikace garantuje jednotné procesy a unifikovanou síť a odpovídá těm nejvyšším standardům služeb a kvality. Naši zákazníci mohou profitovat z bezpečných a efektivních služeb letecké přepravy v souladu se všemi předpisy a nařízeními.“

Certifikace IATA jako průmyslový standard odpovídá specifickým požadavkům odesílatelů farmaceutických výrobků s ohledem na bezpečné, legislativně správné a efektivní služby letecké přepravy. Certifikace CEIV Pharma nejenže potvrzuje, že budou dodržovány mezinárodní standardy a směrnice pro manipulaci s farmaceutickými výrobky, ale nastavuje leteckým přepravám ještě vyšší laťku. Zahrnuje kromě jiného i takzvané Good Distribution Practices (GDP) Evropské unie a Světové zdravotnické organizace, standardy platné v USA a předpisy IATA pro kontrolu teplotního režimu. V rámci certifikačního procesu proběhla interní školení i školení externími lektory a dva nezávislí auditoři prověřovali a detailně vyhodnotili komplexní procesy společnosti pro teplotní management přeprav u zásilek z oblasti Life Science & Healthcare.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail