Listopad ve znamení oslav VFU Brno
Zdroj: VFU Brno

Na období od 1. do 29. listopadu 2019 připravila Veterinární a farmaceutická univerzita Brno soubor akcí, které budou připomínat 30. výročí 17. listopadu 1989. Univerzita si současně připomíná 100. výročí zahájení výuky veterinárního lékařství v České republice s tím, že tímto významným dnem byl 17. listopad 1919.
Dne 12. listopadu 2019 se uskuteční Pietní akt v Kaunicových studentských kolejích, který připomene nejen 30 let od ´Sametové revoluce´, ale především 80 let od tragických událostí roku 1939. Kaunicovy studentské koleje, které patří Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno, jsou připomínkou tragických událostí spáchaných během druhé světové války. Ve stejný den se uskuteční slavnostní shromáždění v aule VFU Brno, které rektor prof. MVDr. Alois Nečas, Ph.D., MBA spolupořádá se studenty, a na které pozval jako hosty významné představitele brněnského disentu a porevoluční politiky doc. PhDr. Milana Uhdeho a prof. PhDr. Petra Fialu, Ph.D., LL.M. Cílem setkání je připomenout si listopadové události v univerzitním městě Brně a seznámit se s osobními zkušenostmi a zážitky těchto známých osobností. Tato akce bude zaměřena především na studenty a tématem budou informace o tom, jaká byla role studentů v událostech kolem 17. listopadu 1989. Studenti budou mít možnost diskutovat a klást dotazy, aby se dozvěděli i něco ze zákulisí vyjednávání s tehdejším režimem.

Na slavnostní shromáždění naváže koncert pro studenty, na němž vystoupí skupina Lake Malawi ve sportovní hale VFU Brno. Srovnání toho, jak vypadala univerzita a jak se na ní vyučovalo před 30 lety a nyní, nabídne výstava fotografií a artefaktů s veterinární tématikou ´Život na univerzitě´, jež bude přístupná široké veřejnosti v areálu VFU Brno od 12. do 29. listopadu 2019. Součástí oslav 100. výročí zahájení výuky na VFU Brno a 30. výročí ´Sametové revoluce´ bude také výstava insignií univerzity, slavnostní zasedání Vědecké rady VFU Brno, týden sportu pro studenty VFU Brno, mezinárodní odborná konference a den otevřených dveří na klinických pracovištích VFU Brno. Měsíc listopadových oslav bude zakončen slavnostním koncertem VIVA „LALALA“ REPUBLIKA pro studenty, akademické pracovníky, zaměstnance a hosty univerzity v Městském divadle v Brně.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail