Olomouc hostila 11. kongres Pharma Profit

V úterý 8. října 2019 se v olomouckém Clarion Congress hotelu konal již 11. kongres Pharma Profit, na který se sjelo 250 účastníků, a vystoupilo na něm 13 řečníků. V pořadí jedenáctý kongres podpořilo 30 partnerů, z nichž jednadvacet připravilo stánky se zajímavými prezentacemi svých produktů, novinek i služeb. Řada partnerů si pro účastníky připravila i zajímavé soutěže o ceny.

V kongresovém programu nechyběla tradiční panelová diskuse, jejíž protagonisté tentokrát diskutovali na téma lékárna pro budoucí generace. Jak se v jejím průběhu ukázalo, oblasti jako například ohodnocení lékáren či vývoj tržeb a počtu lékáren na trhu patří k nejaktuálnějším a vyvolaly vzrušenou debatu i ze strany účastníků. Pozornost vzbudila i prezentace mapující současný stav systému pro ověřování pravosti léčiv a velkému zájmu se jako obvykle těšila společná přednáška PharmDr. Jany Matuškové a Mgr. Libora Štajera s názvem Léčivé přípravky a doplňky stravy v sortimentu lékárny, která byla zaměřena na stejnou účinnou látku a jiný legislativní status z pohledu lékárníka a právníka. Při kongresu byly také exkluzivně představeny výsledky aktuálního průzkumu společnosti Nielsen, který se zabýval tím, jak spotřebitelé vnímají privátní značky v lékárnách.

Největšího aplausu všech přítomných se dočkal Ladislav Špaček, který ve svém vystoupení mluvil o všemožných aspektech komunikace a o tom, jak právě komunikace napomáhá získat věrné zákazníky. Velký zájem byl i o jeho autogramiádu, která na vystoupení navazovala.

Kongres pak byl jako obvykle zakončen losováním bohaté tomboly.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail