Na Lékárna.cz je spuštěna sbírka pro slané lidi

S ambicí předat pacientům s cystickou fibrózou citelnou finanční podporu v řádu statisíců korun se společnost Pears Health Cyber rozhodla otevřít novou veřejnou sbírku. Připomíná si 20 let své existence na trhu a úspěšné charitativní akce v minulosti. Sbírka je spuštěna na e-shopu Lékárna.cz, který jmenovaná společnost provozuje.

Celý výtěžek sbírky společnost předá nemocným Klubu cystické fibrózy. „Oni to jednoduše řečeno umějí – organizovat sociální nebo léčebné programy, ozdravné pobyty nebo edukační kampaně, vybírat ty nejvhodnější pomůcky pro dechovou rehabilitaci. Jsou často první, kdo podávají pomocnou ruku lidem se vzácným onemocněním. A těm chceme zase pomoci my,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, majitel a výkonný ředitel společnosti. Na Lékárna.cz může do sbírky přispět každý nakupující přihozením libovolného příspěvku do nákupního košíku, stav dobročinného konta je zveřejněný. Příspěvek lze zaslat i na speciální sbírkový účet č. 1620432079/5500 u Raiffeisenbank.

S dobročinnými aktivitami začala společnost Pears Health Cyber prakticky od prvního okamžiku svého vzniku. „Tenkrát jsme začali s pacientskou organizací Debra, která vznikala, a chtěla se starat o pacienty s nemocí motýlích křídel. Za několik let partnerství jsme pro ně získali více než milion korun a pomohli jim v rozjezdu i vlastním dobrovolnictvím. Do dnešního dne jim držím palce a obdivuji, kam ve svých aktivitách pokročili, těší mě, že jsme byli u toho,“ říká Vladimír Finsterle. Dodává, že dobročinné aktivity společnosti pomohly v minulých letech také lidem, kteří čelili následkům popálení (dar 117 tisíc korun pro společnost Popálky) a před dvěma lety předala první dar 74 tisíc Kč Klubu cystické fibrózy. Lékárna.cz také podpořila projekty v místě, kde má své sídlo, a to v Chrudimi – podpořila místní akce a sbírala na pomoc místní pěstounské organizaci Amalthea.

„Děkuji zákazníkům naší Lékárna.cz, kteří ochotně přihazují ke svému nákupu padesátikoruny pro slané lidi. Všechny tyto peníze do jediné koruny předáme, první část už v září na slavnosti k 20letému výročí vzniku společnosti, kde chceme mít i výstavu krásných kalendářových fotografií slaných žen,“ dodává ředitel Finsterle. Společnost Pears Health Cyber si své výročí připomene na setkání se svými hosty, významnými partnery, bývalými i současnými zaměstnanci v září v Praze a v listopadu v Chrudimi. Veřejná sbírka na Lékárna.cz se koná se souhlasem Magistrátu hlavního města Prahy.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail