Lékárna.cz hlásí velký zájem o domácí diagnostické testy
Zdroj: veroval.info

Prudký nárůst zájmu o domácí diagnostické testy potvrzuje internetová Lékárna.cz, která pro letošní rok vsadila na anonymitu při nákupu na internetu a významně nabídku diagnostických testů rozšířila.

„Nikdo vám při nákupu nepřešlapuje za zády, prostě máte podezření, tak si objednáte test, ten si sami doma provedete a jste orientačně v obraze. Internet je ideální místo pro nákup tak intimního sortimentu, jakým jsou diagnostické testy,“ podotýká Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz. Domácí testy se letos staly hitem tohoto lékárenského e-shopu, zákazníci jimi totiž mohou své problémy individuálně orientačně identifikovat. A letos za ně utratili o 40 % víc než loni, přitom domácí testy stojí od řádově několika desítek až do několika stovek korun. „Kdo by čekal, že nejvíc roste zájem o testy na přítomnost drog v těle, bude zklamaný. Doslova raketově teď roste zájem pacientů otestovat se na přítomnost infekce v těle, na intoleranci potravin a HIV testy. Na těch naši zákazníci opravdu nešetří,“ shrnuje K. Klodner.

Lékárna.cz letos vsadila právě na tento sortiment a nabídla svým zákazníkům výrazně širší portfolio domácích testů. „Přidáváme ještě diskrétní a zabezpečené prostředí, dostatek informací, a když je třeba, i poradu s lékárníkem v zavedené poradně,“ dodává ředitel Klodner.

Domácími testy si může pacient orientačně ověřit například žaludeční vředy, alergie, mononukleózu, menopauzu, nedostatek železa, hladinu hemoglobinu, stav ledvin či štítné žlázy, střevní polypy, ale i nesnášenlivost lepku aj. (v kategorii ostatní diagnostické testy). Také hladinu cukru nebo alkoholu v krvi, pH moči, těhotenství nebo dobu ovulace. Testy na přítomnost infekce v těle může pacient ověřit boreliózu, syfilis, chlamydie, helicobacter pyroli, zánět močových cest aj.

  • TOP5 dlouhodobě nejprodávanějších testů pro domácí testování: testy plodnosti, ovulační a těhotenské testy, ostatní diagnostické testy a testovací proužky. Do TOP5 v roce 2019 pronikly testy na HIV, které vytlačily testy plodnosti. O ty naopak meziročně zájem významně poklesl.
  • Testy infekcí: výsledky těchto testů vám napoví, jestli pokračovat v domácí léčbě, nebo se vypravit k lékaři pro antibiotika (tj. zda vás postihla virová nebo bakteriální infekce).
  • Testy na HIV: Nákup takového testu v přeplněné lékárně je dílem velké odvahy. Tato domácí verze je spolehlivá, je to jeden z nejdražších testů v nabídce Lékárna.cz, je třeba při jeho provádění dbát na hygienu.
  • Testy na intoleranci potravin: rychle a spolehlivě detekují celiakii.
  • Drogové testy: Identifikují kokain, pervitin, marihuanu, jsou i multidrogové aj., připravené k provádění z moči i ze slin.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail