Lékárna.cz získala ocenění za digitální projekt

Zákazníci internetového e-shopu Lékárna.cz nemusejí na jeho stránkách číhat na slevy „svých“ produktů. Neuniknou jim díky unikátnímu digitálnímu řešení, za které nyní Lékárna.cz získala ocenění v nejvýznamnější soutěži efektivity českých digitálních projektů Internet Effectiveness Awards 2019.

Obsadila 2. místo v kategorii e-mailingových kampaní. Unikátním projektem „100 % personalizované a automatizované upozornění na relevantní slevy“ totiž upozorňuje zákazníky na pohyby v cenách produktů, o které měli v minulosti na Lékárna.cz zájem.

„Je to řada automaticky generovaných personalizovaných mailů, které nemají cíl spamovat naše zákazníky, ale dát jim personalizovanou a pro ně užitečnou informaci. Z naší strany je to významné prozákaznické řešení a neregistrujeme žádnou negativní reakci. Naopak, za celou dobu, kdy tato kampaň na Lékárna.cz běží, nikdo se z odběru obchodních sdělení neodhlásil. Je to pro mě silná zpětná vazba, že jsme vyvinuli pro naše zákazníky přesně ten typ sdělení, který neobtěžuje, ale nese chtěnou a užitečnou informaci. Personalizovaný mail avizující slevu si otevře 70 procent příjemců, to je skvělé číslo,“ říká Jan Žežula z Lékárna.cz, autor projektu. Jedinou podmínkou pro čerpání této služby je přihlášení k odběru newsletteru z Lékárna.cz – a pak kromě zajímavých nabídek, magazínu s radami lékárníků a tipů pro udržení zdraví neunikne zákazníkovi ani žádná sleva „jeho produktů“.

Jmenovaný unikátní digitální projekt realizuje Lékárna.cz už cca 6 měsíců. Ocenění svého digitálního projektu cíleného na zákazníky od odborné poroty vnímá Lékárna.cz jako významné ocenění svých dílčích prozákaznických aktivit. „My se zákazníků nebojíme ani se před nimi neschováváme, prostě otevřeně reagujeme na jejich podněty a zkušenosti, přemýšlíme o nich, vždycky hledáme nějaké další, lepší řešení. Jako jeden z prvních e-shopů jsme před lety zavedli metodiku Net Promoter Score (NPS) pro měření spokojenosti zákazníků a stále se jí držíme. Je to skvělé zrcadlo kvality naší práce, dokonce neváháme zavolat těm, kdo nám dali nižší známku spokojenosti, jak můžeme své služby zlepšit – samozřejmě pokud nám k tomu dali souhlas. Nebojíme se zpětné reakce, naopak – je to příležitost zlepšovat služby pro zákazníky,“ dodává Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail