Jak užívat léky během těhotenství

Průvodce léky v těhotenství je název nové knihy, která je k dostání v lékárnách Dr. Max. Jde o praktického rádce, v němž nastávající maminky najdou odpovědi na otázky týkající se užívání léků v těhotenství.

Publikaci připravila lékárenská síť Dr. Max ve spolupráci s Ústavem pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. Kolektiv autorů – lékařů a lékárníků – v publikaci popisuje nejen to, co všechno může budoucí rodička očekávat v jednotlivých trimestrech, ale i to, jak si během nich poradit s různými nemocemi nebo zdravotními obtížemi. Jejich rejstřík je velmi široký – od rýmy a kašle, přes různé typy bolesti a nevolnosti, až po infekce a zažívací potíže.

Pro každou zdravotní komplikaci je k dispozici popis jejího průběhu, aby nastávající maminka mohla obtíže rychle identifikovat, a také informace o tom, jak může pomoci lékárna. V přehledných tabulkách lze nalézt i seznamy bezpečných či nevhodných léčivých přípravků a také těch, u kterých se doporučuje konzultace s lékařem. Kniha přináší rovněž rady, jak se chovat během nemoci, ale i jak jim co nejúčinněji předcházet. Tematicky se tedy orientuje nejen na léčbu, ale i na prevenci.

Plná cena novinky je 499 Kč, momentálně ji lze ale na e-shopu lékáren Dr. Max koupit i za zvýhodněnou zaváděcí sazbu 199 Kč. Výtěžek z prodeje knihy podpoří Ústav pro péči o matku a dítě.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail