Nová kampaň Benu na podporu zákaznického programu

Lékárenská síť Benu spustila v tuzemsku novou kampaň na podporu svého zákaznického programu Benu Plus, který členům přináší řadu benefitů včetně nadstandardních služeb, jako je hlídání lékových interakcí. Kampaň je vedle televize viditelná také přímo v lékárnách, na sociálních sítích nebo formou online bannerů.

Kampaň pokračuje v komunikačním konceptu s mytologickým ptákem Benu, díky němuž zaznamenala značka zvýšení spontánní znalosti o více než 10 procentních bodů. Kreativní koncept byl v rámci testování Sujet Focus hodnocen nad průměrem jak farmacie, retailu, tak i celého trhu a to ve všech kategoriích: líbivosti, znalosti a především asociace na značku.

Benu lékárny představily svůj zákaznický program v roce 2015, od té doby se do něj zapojilo již bezmála milion členů. V nové kampani Benu přibližuje jeho výhody, včetně hlídání lékových interakcí, díky kterému mohou členové programu předejít užití nevhodné kombinace léků.

„Členové našeho zákaznického programu využívají celou řadu benefitů. Oblíbená je hlavně kontrola lékových interakcí s ohledem na předešlé nákupy v našich lékárnách, zvýhodněné produktové kupony připravené přímo na míru, výhodnější ceny nebo odměny za nákupy vybraného sortimentu v lékárnách,“ říká Ivana Stará, marketingová a PR manažerka lékáren Benu. Jen během letošního roku tímto způsobem získali účastníci programu slevové poukázky v hodnotě přes 18 milionů korun.

Benu lékárny komunikují svůj zákaznický program především reklamním spotem, který běží na vybraných televizních kanálech (FTV Prima, TV Barrandov, televizní stanice zastoupená Atmedia a stanice Óčka). S kampaní se široká veřejnost setká také přímo v lékárnách a in-store materiálech, tištěných letácích pro distribuci, bannerové reklamě nebo na sociálních sítích.

V televizním spotu, který režíroval Karel Janák, si zahrála opravdová lékárnice, Mgr. Ivana Průšová, z jedné z pražských Benu lékáren. „Snažíme se, aby naše televizní spoty i další marketingové materiály byly opravdu autentické. Proto jsme moc rádi, že máme mezi sebou kolegy, kteří se nebojí postavit před kameru. Vzhledem k tomu, že naše lékárnice ve spotu ztvárnila svou profesi, vlastně ani nemusela nic hrát a díky tomu působí naprosto přirozeně,“ vysvětluje Ivana Stará.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail