Nabídka v kategorii On a ona se neustále rozšiřuje

Kategorie, do níž jsou zařazovány produkty ze segmentu intimní hygieny, přípravky na potíže spojené s menopauzou či problémy s prostatou a další intimní obtíže, bývá v lékárnách nejčastěji označována názvem On a ona. Nabídka se v této kategorii  neustále rozšiřuje.

Ve všech segmentech přicházejí výrobci každoročně s novými či inovovanými produkty. U inkontinenčních pomůcek se zaměřují nejen na diferenciaci produktů pro ženy a muže, ale snaží se přicházet s pomůckami, které mají lepší užitné vlastnosti. „Naše nové dámské vložky Depend® Active-Fit, které jsou vhodné pro velmi lehký únik moči, mají ultratenké savé jádro rychle pohlcující vlhkost a nežádoucí zápach. Vložky jsou maximálně diskrétní a spolehlivé díky dynamickému tvaru, který se velmi snadno přizpůsobí lidskému tělu nejen při zvládání běžných denních činností, ale i při náročnějších sportovních aktivitách. Křidélka lépe chrání po stranách a pomáhají udržovat vložku ve spodním prádle,“ popisuje Ing. Miroslav Vázler, marketing manager adult care CZ/SK společnosti Kimberly-Clark.

Na zlepšení povrchu dámských vložek MoliCare Lady se zaměřila společnost Hartmann – Rico. Vložky mají povrch, který je jemnější a prodyšnější, obohacený o extrakt z aloe vera. Navíc firma uvedla na trh nové natahovací kalhotky MoliCare Lady a Men Pants, určené pro ty, kteří trpí středním až těžkým únikem moči.

Také segment intimní hygieny obohatily novinky. „Loni jsme na trh uvedli nový přípravek Lactacyd Girl, který je díky svému složení vhodný zejména pro citlivou pleť mladých dívek. Obsahuje přírodní kyselinu mléčnou, která udržuje normální pH pokožky, a extrakt z broskví a aloe vera, který pomáhá pokožku uklidnit a zvlhčit. Je bez parabenů, alkoholu, barviv a mýdel a je testován dermatology a pediatry. Doporučuje se dívkám od tří let až do období první menstruace,“ říká RNDr. Bohumila Tomšíčková, senior brand manager and trade marketing společnosti Omega Pharma.

Společnost Heaton využila u svých novinek Gynella Silver Caps a Gynella Silver Foam, které jsou vhodné na podporu léčby jak bakteriálních a plísňových, tak virových infekcí, patentovaný komplex TIAB, jehož aktivní složkou jsou stříbrné ionty, známé svou antimikrobiální aktivitou. Stejný komplex je rovněž součástí přípravku UroTiab, který je určen pro muže.

Gynekologické portfolio své řady Canesten obohatila společnost Bayer o Canestest, který slouží k rychlé orientační diagnostice, zda jsou vaginální potíže mykotického či spíše bakteriálního původu. Vaginální gel Canesbalance zase pomáhá předcházet rozvoji bakteriální poševní infekce tím, že upravuje vaginální bakteriální nerovnováhu.

Pětici produktů z řady Hyalosan uvedla na trh společnost Dr. Müller Pharma, jejíž marketingová a obchodní ředitelka PharmDr. Marcela Kaňková k novinkám říká: „Řada zahrnuje vaginální čípky a gel, intimní mycí gel, gel lubrikační a intimní mycí pěnu, které obsahují biologicky účinnou kyselinu hyaluronovou, některé navíc i kyselinu mléčnou. Kyselina hyaluronová je důležitou přirozenou součástí řady tkání lidského těla včetně kůže a sliznic. Mimo jiné působí preventivně proti ztenčení vaginální sliznice a podporuje její obnovu v období přirozené nebo chemoterapií či chirurgickým zákrokem vyvolané menopauzy.“

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail