Šance pro autory inovativních digitálních řešení ve zdravotnictví

Biotechnologická společnost Roche se rozhodla každoročně udělovat cenu Czech DIGI@MED Award   autorům, kteří v uplynulém roce vytvořili inovativní digitální a mobilní řešení v oblasti péče o zdraví a optimalizace procesů ve zdravotnictví, popřípadě přicházejí s unikátní inovací.

Odborná porota vybere nápady a projekty a společnost Roche je finančně podpoří v celkové výši 200 tisíc korun. Oceněny mohou být nejen nápady a prototypy, ale i fungující řešení, která již byla uvedena na trh před méně než jedním rokem. Maximální částka pro udělení ceny v jedné kategorii je 100 000 Kč. Přihlašování do soutěže je možné od 2. května, a to prostřednictvím internetové aplikace na www.digimedaward.cz.

Odborná porota DIGI@MED Award sdružuje 10 předních odborníků z oboru medicíny, farmacie, digitálních technologií, obchodu a marketingu.

Cena Czech DIGI@MED Award byla vyhlášena v zájmu podpory digitalizace zdravotnictví a inovátorských nápadů v oblasti medicíny a farmacie. „Našim cílem je stimulovat mladé inovátory a podpořit inovativní myšlenky využívající digitální technologie ve zdravotnictví a v oblasti podpory zdraví. Projekty, které v praxi přináší užitek nejen lékařům a farmaceutům, ale zejména pacientům,“ vysvětluje David Skalický, ředitel oddělení Market Access & Governmental Affairs společnosti Roche.

V roce 2019 se budou hodnotit inovativní počiny publikované nebo realizované v roce 2018. Soutěžit mohou fyzické osoby, které doloží, že práce vznikla z větší části, tj. z více než 50 %, na území České republiky, či byla vytvořena s více než 50% podílem občana České republiky. Pokud má práce více autorů, musí hlavní autor písemně doložit souhlas všech spoluautorů s přihlášením do soutěže. Uzávěr přihlášek bude 10. června. Následně se v červenci uskuteční prezentace vybraných projektů a v září slavnostní vyhlášení výsledků.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail