V řetězci Dr. Max je nyní 446 lékáren

Lékárenský řetězec Dr. Max opět posílil, nyní v něm u nás funguje 446 lékáren. Během posledních dvou let začal ovšem fungovat i v dalších evropských zemích, a to v Rumunsku, Srbsku a nově i v Itálii. Celkem v Evropě v současnosti funguje 2113 lékáren Dr. Max.

V České republice v současnosti poskytuje služby 446 lékáren Dr. Max. Největší akvizicí v loňském roce bylo převzetí 11 lékáren sítě Na zdraví. V roce 2018 také pokračovala modernizace lékáren největšího tuzemského řetězce. Takzvaným remodelingem stejně jako v uplynulých letech prošlo loni kolem 70 poboček. V letošním roce se plánuje remodeling v dalších 40 lékárnách.

„Můžeme už tempo poněkud zvolnit, intenzivní úsilí uplynulého období nám to umožňuje. Převážná část našich lékáren odpovídá potřebám moderního pacienta. A těší nás i to, že české know-how je možné v tomto směru do vysoké míry uplatnit i v zahraničí při rozšiřování značky Dr. Max do dalších zemí Evropy,“ říká Ing. Daniel Horák, generální ředitel společnosti Česká lékárna holding.

Pokud jde o zahraničí, lékárny dr. Max nyní fungují na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Srbsku a nově také v Itálii, kde je na severu země v provozu 16 lékáren uvedené značky. Nejvíce lékáren pak funguje v Rumunsku (671) a v Polsku (549), na Slovensku pak řetězec čítá tři stovky poboček. V jednání je vstup i na další zahraniční trhy, ale podle ředitele Horáka se nepředpokládá, že to mělo být v brzké době.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail