Pilulka hlásí rekordní čtvrtletní tržby

Pilulka lékárny ohlašují rekordní čtvrtletí. Růst zaznamenaly jak v České republice, tak na Slovensku. Tržby poprvé během prvního čtvrtletí, které je z obchodního pohledu slabší částí roku, překonaly půl miliardy korun.

Tržby vlastních lékáren v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 35 procent a dosáhly 325 milionů korun. Téměř 250 milionů pak zaznamenaly tržby franšízových partnerů Pilulka. Rostl jak internetový prodej, tak i tržby kamenných lékáren. „Obchodně nejsilnější je z pohledu tržeb vždy čtvrtý kvartál. Zatímco loni jsme v prvním čtvrtletí vykázali provozní ztrátu okolo pěti milionů korun, letos je provozní zisk téměř čtyři miliony korun. Ten nyní investujeme do Rumunska, kde jsme zahájili provoz koncem loňského roku,” doplňuje Martin Kasa, spolumajitel Pilulka lékáren.

Pilulka spustila v prvním čtvrtletí jako první e-shop v ČR v rámci své české aplikace Pilulka platby pomocí Apple Pay. Na Slovensku představila zcela nový koncept webových stránek na adrese Pilulka24.sk a v posledních dnech i mobilní aplikaci Pilulka.ro pro rumunské zákazníky.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail