O čem si můžete přečíst v časopisu Pharma Profit 27/2019?

Podrobnému programu jubilejního 10. kongresu Pharma Profit, který se uskuteční 28. března v Praze, jsou věnovány úvodní stránky v pořadí již 27. vydání stejnojmenného časopisu.

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) a předseda představenstva Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (NOOL), v rozhovoru v rámci rubriky Tváří v tvář objasňuje aktuální situaci kolem systému hodnocení léčiv a jeho plánovaných změn. Nechybí ani zamyšlení nad reformou zdravotnictví a povídání o novince na lékárenském trhu v podobě spuštění systému ověřování pravosti léčiv.

V rubrice Žena ve farmacii je tentokrát představena Mgr. Iva Lízalová, training and development manager sítě lékáren Benu, z jejíhož vyprávění vyplývá, že často člověk i delší dobu tápá, než zjistí, jaký typ práce mu takříkajíc sedí. To je přesně případ I. Lízalové, která má ve společnosti Benu na starosti interní vzdělávání

Majitelka pražské Lékárny Těšnov v rámci rubriky Lékárna při cestě přibližuje, jakou cestou se rozhodla jít, aby mezi konkurencí na lékárenském trhu uspěla. Popisuje, jakou skladbu sortimentu zvolila, jaké služby nabízí a jak je chce rozšířit poté, co v lékárně vybudovala konzultační místnost.

S výsledky odborně-konzultační kampaně, která proběhla koncem loňského roku v lékárnách Dr. Max a která byla zaměřena na bolest, se lze seznámit v rubrice Pharma projekty.

Pravidelná rubrika Monitor trhu se zabývá lékárenskou kategorií s názvem Alergie. Článek přináší nejen přehled nových produktů na trhu, ale také mapuje trendy, které se v posledních letech u přípravků na alergie, jimiž trpí čím dál víc lidí, projevují.

Popis vývoje v kategorii veterinárních přípravků přináší článek v rubrice Pharma sezona. Jeho součástí jsou i exkluzivní výsledky lednového průzkumu společností Nielsen a ATOZ Marketing Services, který byl zaměřen na nákupní zvyklosti chovatelů. V článku nechybějí ani zkušenosti lékárníků, kteří se na kategorii veterinarií ve své lékárně dlouhodobě zaměřují.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail