FM Logistic investovala do specializovaného skladu v Rumunsku

Francouzská logistická a přepravní společnost FM Logistic otevřela v Bukurešti specializovaný chlazený sklad za 20 milionů eur, v přepočtu více než půl miliardy korun. Cílem je uspokojit poptávku rostoucího farmaceutického průmyslu v Rumunsku.

Zařízení pro příjem, skladování a distribuci zboží citlivého na teplotu, jako jsou vakcíny, léčiva a zdravotnické prostředky, se rozkládá na ploše 10 000 metrů čtverečních.

Sklad funguje v souladu se zásadami správné distribuční praxe (Good Distribution Practices – GDP) a správné skladové praxe (Good Storage Practices – GSP) pro farmaceutické produkty. Umožňuje skladování v různých teplotních rozmezích (15 až 25 stupňů Celsia, 2 až -8 stupňů Celsia a -25 až -15 stupňů Celsia).

„Chlazený sklad FM Logistic v Bukurešti pomůže farmaceutickým společnostem reagovat na silný nárůst spotřeby léčiv v Rumunsku,“ komentuje investici Christophe Menivard, ředitel společnosti FM Logistic pro východní Evropu.

Za dvanáct měsíců od začátku dubna 2017 do konce března 2018 se podle zprávy výzkumné společnosti Cegedim prodej léčiv v Rumunsku zvýšil o 11,8 % na 3,15 miliardy eur. Tento růst je způsoben silnější spotřebitelskou poptávkou a snahou zlepšit přístup ke zdravotní péči. Zdravotní výdaje v Rumunsku jsou historicky nižší než v Evropské unii jako celku.

Mezi farmaceutickými klienty společnosti FM Logistic v Rumunsku jsou firmy Sanofi a Zentiva. FM Logistic provozuje v Rumunsku dohromady pět poboček – tři logistické platformy o celkové ploše 95 000 m² v Temešváru, Bukurešti a Dambovitě a dvě překladiště v Kluži a Bacau. Se svými celkem 750 zaměstnanci poskytuje FM Logistic v Rumunsku svým klientům komplexní logistické služby – tedy skladování, manipulaci, obalové služby a dopravu.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail