Mezi nejžádanějšími zaměstnavateli opět bodovala Zentiva
Zdroj: zentiva.cz

Studie TOP Zaměstnavatelé 2019 zná své vítěze. V jejím již 8. ročníku hlasovalo 11 577 studentů českých vysokých škol. Vítězem napříč obory je pro české vysokoškoláky Škoda Auto. Technici chtějí pracovat ve skupině ČEZ, právníci v advokátní kanceláři Havel & Partners, ekonomové ve společnosti KPMG a lékaři a farmaceuti ve společnosti Zentiva. Skokanem roku se stala společnost Nestlé.

„Většina vítězů oborových kategorií obhájila loňská prvenství. Jasně tak vidíme, že se na trhu profilují zaměstnavatelé, kteří dokázali vybudovat silnou značku nejen pro zákazníky, ale i pro své budoucí zaměstnance. Příkladem je Škoda Auto, která dávno neoslovuje jen inženýry a ekonomy, ale zájem pracovat v mladoboleslavské automobilce mají studenti napříč obory a třeba v oblasti IT směle konkuruje tradičním technologickým gigantům,“ řekl k výsledkům Jakub Hořický, ředitel studie TOP Zaměstnavatelé.

„Nejžádanější firmy na trhu si sice stále mohou mezi uchazeči vybírat, podmínkou ale je, že je dokáží zaplatit. Tři čtvrtiny z absolventů vysokých škol očekává, že si po získání vysokoškolského diplomu vydělají mezi 22 500 až 37 500 Kč hrubého měsíčně. To představuje proti loňsku nárůst o 2500 Kč měsíčně, tedy zhruba o 10 procent,“ dodává Hořický.

V kategorii Farmacie & zdravotnictví se za vítěznou Zentivou umístila další farmaceutická společnost Bayer, dále následují tři fakultní nemocnice – pražský Motol, Brno a Olomouc.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail