SÚKL stahuje dvě šarže přípravku Sentacurin

Nesplnění parametru týkajícího se obsahu nečistot je důvodem stahování dvou šarží léčivého přípravku Sentacurin od pacientů. Jmenovaný lék se používá ke snížení hyperaktivity močového měchýře. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyzývá veřejnost, aby stahovaný přípravek nepoužívala a vrátila jej do kterékoliv lékárny, přednostně do té, ve které byl zakoupen.  

SÚKL informuje o podezření na závadu v jakosti přípravku Sentacurin šarže 17N203A a 18N101A. Uvedené šarže jsou stahovány z důvodu nesouladu s registrační dokumentací, nesplnily parametr týkající se obsahu nečistot. Jedná se o jeden z parametrů, který se sleduje po celou dobu použitelnosti přípravku. Balení dotčených šarží přípravku je potřeba vrátit do lékárny.

Riziko, že by mohlo být ohroženo zdraví pacientů, nelze jednoznačně vyloučit. Přestože držitel

rozhodnutí o registraci k těmto šaržím neeviduje žádné nežádoucí účinky, přistoupil k jejich stahování až z úrovně pacientů, aby eliminoval i to nejmenší riziko pro pacienta. Dotčené šarže jsou v ČR dostupné od dubna, resp. od července 2018 a dosud nebyla hlášena žádná podezření na nežádoucí účinek spojený s jejich použitím.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail