Se svou hmotností je nespokojena více než polovina Čechů

Indové a z Evropanů Italové jsou, pokud jde o vlastní hmotnost, nejspokojenější na světě. Češi naopak patří v tomto ohledu k nejméně spokojeným. Nějakou formu diety vyzkoušel každý druhý Čech, dva ze tří Čechů jsou ale zároveň přesvědčeni, že většina diet nefunguje. Vyplývá to z mezinárodního výzkumu, který v listopadu 2018 realizovala výzkumná agentura Ipsos a který proběhl ve 30 zemích světa. Celkem se ho zúčastnilo 21 292 respondentů.

Se svou momentální váhou jsou nejspokojenější obyvatelé Indie (74 %), Číny (69 %) a Kolumbie (64 %). Z evropských zemí vyjadřovali největší spokojenost Italové (59 %) a Rumuni (57 %). Čechů je spokojeno jenom 46 %. S váhou jsou v ČR obecně spokojenější muži a také mladí lidé do 29 let. Nejméně spokojení, co se hmotnosti týká, jsou lidé v Japonsku (35 %), Jižní Koreji (42 %) a v Maďarsku (45 %).

Nějakou formu diety vyzkoušelo v minulosti 51 % Čechů, mezi ženami je to dokonce 62 %. Češi jsou však k dietám poměrně skeptičtí, 68 % jich je přesvědčených, že většina diet stejně nefunguje. Shodují se také, že se raději dobře nají, než aby stále řešili svou váhu, což potvrzují zejména muži. Téměř polovina lidí ale přiznává, že cvičí či sportuje právě proto, aby nemuseli řešit, co konzumují. Jedná se častěji o mladé lidi do 29 let.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail