Benu otevřelo první lékárnu podle nového konceptu

Lékárenská síť Benu přichází s novým konceptem lékáren, první z nich otevřela v prostorách pražského Obchodního centra Chodov. Vedle designového interiéru s důrazem na otevřenost k zákazníkům přináší nový koncept také interaktivní prvky, odborné služby v oblasti dermokosmetiky, prostor pro soukromé konzultace nebo unikátní pohled do laboratoře.

Lékárna Benu na pražském Chodově má prodejní plochu 240 metrů čtverečních, je vybavena nábytkem v pastelových barvách, dřevo a ušlechtilé omítky jsou kombinovány s moderními technologiemi a designovými světly. Jde již o 40. pobočku v Praze, 224. lékárnu Benu v České republice a jubilejní dvouapůl tisící lékárnu skupiny Phoenix v Evropě. Do konce roku má u nás přibýt dvacet lékáren nového typu, přičemž do budování nového konceptu lékáren plánuje Benu v tuzemsku investovat na čtyřicet milionů korun.

Jednou z novinek konceptu je využití interaktivních tabulí, na kterých zákazníci najdou klíčové informace o nabízených produktech. „V novém konceptu se snoubí nejmodernější technologie s tradičními službami lékárny. Věříme, že zákazníci v nové lékárně ocení nejen designové interiéry a pohodlný způsob nakupování, ale i individuální přístup, který je součástí naší DNA,“ říká Petr Doležal, generální ředitel společnosti Benu.

Dalším prvkem je otevřený pohled přímo do laboratoře, která jindy zůstává skrytá v zázemí. Přes prosklené dveře mohou zákazníci sledovat přípravu očních kapek, mastí či dalších léků. Samozřejmostí nového konceptu je otevřený či samoobslužný prodej. Klienti mohou v nové lékárně využít i nadstandardní služby v oblasti prevence, například soukromé konzultace v oddělené místnosti, kde jim vyškolení lékárníci poradí ohledně onemocnění diabetem, pomohou se selfmonitoringem hladiny cukru v krvi, zkontrolují lékárničku, popíší užívané léky a odhalí případné nebezpečné interakce. Termín si mohou zájemci domluvit osobně, telefonicky či on-line.

V lékárně je také k dispozici rozšířená nabídka dermokosmetiky. Zákazníci se mohou obrátit přímo na dermoporadkyni, certifikovanou lékárnici, která jim poradí a pomůže jim vybrat produkty přímo na míru jejich pleti a požadavkům.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail